Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Dokurcun’da çocuk parkı ağıla dönüştü27 Temmuz 2020 , Pazartesi

Dokurcun Akyazı’ya 32 Km. uzaklıkta bir mahalle. Geçmişte belde statüsünde olan ancak hayata geçirilen Büyükşehir Belediye yasası ile mahalleye dönüşen Dokurcun eski günlerini adeta mumla arıyor.

Belediye oldukları dönemde çocuk parkı olarak kullanılan alanın şimdilerde kurbanlık koyunların muhafaza edildiği ağıl haline gelmesi ve bu duruma Akyazı Belediye yetkililerinin ilgisiz kalması Dokurcun Mahalle sakinlerini hayli sinirlendirmiş görünüyor.

“Belde iken mahalleye döndük. Şimdi tamamen sahipsiz kaldık” diye üzüntülerini ve şikayetlerini dile getiren Dokurcun mahalle sakinleri, “Akyazı Belediyesi’nden bir taraftan hizmet almada sıkıntı yaşıyoruz, diğer taraftan da kapatılan belediyemiz tarafından geçmişte yaptırılan eserlere sahip bile çıkamıyoruz” diye serzenişte bulunuyorlar.

Vatandaşlar, “Küçük bir belediyemiz vardı ama bize yetip de artıyordu. Getirdiği hizmetlerin yanı sıra beldemizde birde düzen intizam sağlıyordu. Şimdilerde mahalleye dönüşen beldemizde ne düzen kaldı, ne de intizam. İsteyen istediği gibi hareket edebiliyor ve görüldüğü gibi çocuk parkımız bile ağıla dönüşebiliyor ama ortalıkta ilgilenen tek bir yetkili göremiyorsunuz. İşte bizler bu duruma çok üzülüyoruz ve sahipsizlikten dolayı da sizlerin aracılığı ile sitemlerimizi yetkililere duyurmak istiyoruz” diyerek eskisi gibi yine buranın belediye olmasını istediler.

Bu yazı toplam 2920 defa okundu.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU