Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Hizmetleri ile anılan 2 başkan unutulmuyor20 Mayıs 2021 , Perşembe

Sakarya’nın Büyükşehir statüsünü kazanması ile birlikte il sınırları içinde bulunan belde belediyeleri kapatılarak mahalle konumuna getirilmişti. Dokurcun ve Küçücek Belde Belediyeleri de kapatılan belde belediyelerinden sadece ikisi.

Küçücek Belde Belediyesi’nin kuruluşundan itibaren başkanlığını Yaşar Akgün yaptı. Kısaca belediyeyi açtı ve kapanışını da yine kendisi yaptı. Yaşar Akgün’ün beldesine kazandırdığı hizmetler sayılamayacak kadar fazla. En önemlisi de belde sınırları içinde kurulan fabrikalar.

Fabrikaların Küçücek’e gelmesi için büyük uğraş veren Yaşar Akgün, bu konuda büyük başarı elde etti ve beldesi sınırları içinde onlarca fabrikanın kurulmasını sağladı. Böylece hem kendi beldesinde, hem Akyazı ilçesinde ve Sakarya ile yakın illerden müracaat eden işsizlere iş ve ekmek kapısı açmış oldu.  Bugün Yaşar Akgün’ün sayesinde binlerce insan kurulan fabrikalarda çalışıp evlerine ekmek götürüyor.

Yaşar Akgün bunun dışında beldesinin kalkınması için alt ve üst yapı konusunda da bütün imkanlarını seferber ederek, sorunları birer birer kökünden çözme konusunda büyük uğraş verdi. Kısaca Küçücek Beldesi’ni adeta bir şehir konumuna getirmeyi başardı. Sonunda Büyükşehir yasası ile de belediyesi kapatıldı. Böylece Küçücek’in ilk ve tek belediye başkanı olarak da tarihe geçti.

 

Bunun yanı sıra Dokurcun Akyazı’nın en uzak yerleşim alanı. Burada da kurulan belde belediyesinin son Belediye Başkanı Ruhi Yılmaz oldu. Dokurcun Belde olduktan sonra iş başına gelen başkanlar beldelerine hizmet getirmek için çok çalıştı. Bütün imkanlarını adeta seferber edip beldelerinin sorunlarını kökünden çözmek için uğraş verdi.

Ruhi Yılmaz’da Dokurcun’un en faal ve çalışkan belediye başkanları arasında yerini aldı. Görevde olduğu süre içinde çok çalıştı ve beldesinin mevcut sorunlarını çözmek için gayret gösterdi. Kısaca başarılı bir belediye başkanlığı yaptı. Büyükşehir yasası gereği kapatılarak mahalleye dönüşen Dokurcun’da yaşayanlar ilk başkanlarından son başkanlarına kadar tümünden memnun olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar.

Özellikle de Ruhi Yılmaz’ın beldesinin kalkınması adına yaptığı çalışmalar ve getirdiği eserleri unutmadıklarını ifade ediyorlar ve aradan geçen zamana rağmen hem Yaşar Akgün Küçücek’te, hem de Ruhi Yılmaz’da Dokurcun’da getirdikleri ile hizmetlerle anılmayı sürdürüyorlar.

Bu yazı toplam 64 defa okundu.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU