Günün Tarihi:26 Haziran 2022


Kadın eli değdi30 Nisan 2022 , Cumartesi

Erkek işi olarak biline marangozluk mesleğinde Darıçayır Mahallesi’nde oturan Esra ve İbrahim Tuncer çifti marangoz atölyesinde birlikte çalışıyorlar.

İbrahim Tuncer, dede ve baba mesleği olan marangoz atölyesinde çocukluğundan beri çalıştığını belirterek, “Yani mektepli marangoz değil de alaylı marangozluk mesleğimi yaklaşık 35 yıldır yapıyorum. Eşim Esra ilk zamanlar bana sadece yardımcı olmak için gelirdi ama son 4 yıldır adeta çıraklık döneminden çıkan bir kalfa gibi beraber çalışmaktayız. Çok şükür usta haline geldi ve kendi başına çok bilinen yer sofrasından tutunda mutfak dolaplarına kadar tüm ağaç işlerini yapıyor. Şimdi ben eşime usta diye hitap etmeye başladım” dedi.

Esra Tuncer ise, 4 yıl önce eşine yardımcı olmak için geldiği atölyede işi öğrendiğini belirterek, “Yıllar geçtikçe eşimin öğretmenliğinde bazı ufak tefek işleri kendim yapmaya başladım biliyorsunuz ki hayat müşterek Allah ömür verdiği sürece bu marangozluk mesleğimizi ailece sürdürmek istiyorum” diye konuştu. Ne diyelim usta ailemize kolay gelsin.

 

 

Bu yazı toplam 182 defa okundu.

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU