Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Kurukuz Hoca unutulmuyor!14 Temmuz 2021 , Çarşamba

Akyazı Kuzuluk Şose Mahallesi’nde ikamet eden ve Akyazı Belediyesi’nden din görevlisi olarak emekliye ayrılan Mustafa Kurukuz’u sevenleri unutmuyor. 

Belediyede çalışırken belediye imamlığı dışında kendisine tevdi edilen tüm işleri başarıyla yapan ve görevini yaparken yoruldum bile demeyen Mustafa Kurukuz’un bu öz verili çalışmaları bilenler tarafından unutulmuyor.

Kuzuluk Mahalle sakinlerinin dışında civar mahalle sakinleri tarafından da hayli sevilen ve sayılan bir kişiliğe sahip olan, emekliye ayrıldıktan sonra bile gerek Kuzuluk  gerekse civar mahallelerdeki cenazelere hiçbir ayırım yapmadan katılan, mesleği icabı cenazelerde kendisine tevdi edilen tüm görevleri üşenmeden ve eksiksiz bir şekilde yapan ve yaptıklarını da Allah rızası için yapıyor olması Mustafa Kurukuz’un daha fazla sevilmesine ve sayılmasına neden oluyor.

“Ömrüm yettiğince ve sıhhatim el verdiğince hocalarımın bana öğrettiklerini katıldığım cenaze ve okumalarda icra edeceğim. Amacım beni seven ve sayanlara mesleğimi icra ederek karşılık vermektir” diyen Mustafa Kurukuz, “Bizim meslekte emekliye ayrıldım diyerek, kenara çekilmek yok. Devamlı icraat yapacaksın ve insanlara yararlı olacaksın” diyerek duygularını da dile getirdi.

 

Bu yazı toplam 68 defa okundu.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU