Günün Tarihi:12 Nisan 2021

17 yıl hızlı geçti!14 Şubat 2017 , Salı


Müjdat Çetin

Bugün gazetemizin 18. yılına girmesinin mutluluğunu siz sevgili okurlarımızla birlikte yaşıyoruz.

Sakarya’da 17 Ağustos gecesi yaşadığımız depremin ardından, enkaza dönüşmüş şehrin ihtiyaç duyduğu bir dönemde merhum Necdet Güngörsün-Halil İbrahim Balcı işbirliği ile yayın hayatına 14 Şubat 2000 tarihinde merhaba diyen gazeteniz YENİGÜN tam 17 yılı geride bıraktı.

14 Şubat Sevgililer Günü gibi anlamlı bir günde yayın hayatına başladığımızda bazıları, ‘Çok gitmez, kapanır bu gazete’ deseler de, YENİGÜN çok değil, birkaç yıl içinde Sakarya’nın en etkili, en çok satın alınan, en çok okunan gazetesi konumuna gelmeyi başardı.

O günden beri de bu özelliğini her geçen gün daha da ileriye götürürken, yaptığı yatırımlar ve yenilikler ile de sizden aldığı gücü yine sizler için kullanmaya devam ediyor.

Yazılı basında yaşanan sıkıntılara, her geçen gün gelişen dijital yayıncılığa ve sosyal medyaya rağmen, ulusal yayınların aksine yerel gazetecilik sürekli kendini yeniliyor ve kan kaybı yerine daha güçlü hale geliyor.  

Yerel gazetecilik yapmak gerçekten zor olsa da, artık herkes şehrinden daha iyi haber alma adına bir anlamda gazetesine sahip çıkıyor. İşte bu sahip çıkma duygusuna karşılık bizde şehrin en ücra noktasından, en tepesine kadar ne olup bittiyse, sizlere dürüst, tarafsız, ilkeli ve okuruna saygılı bir yayın anlayışı içinde Sakarya’nın sesi olarak sunmaya çalışıyoruz

Elbette, logomuzun üstünde de yer aldığı gibi, ‘Sakarya’nın En İyi Gazetesi’ olmak öyle kolay değil. Ama biz bu sözün hakkını yıllardır Sakarya’nın tartışmasız açık ara ‘1 NUMARASI’ olarak verdiğimize inanıyoruz.

Bu inançla da patronundan muhabirine, editöründen yazarına, spor servisinden teknik çalışanına, düzeltmeninden idari kadrosuna, matbaasından abone dağıtıcısına kadar tüm çalışanlar olarak bunun mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sanmayın ki bizde yenilenmiyoruz. Teknolojiye ayak uydurmuyoruz. Yeni yıl ile birlikte, ‘Haber bu sitede’ diyerek www.sakaryayenigun.com.tr haber sitemizi çok daha aktif hale getirdik Artık, şehirde olup biten tüm haberler anında sitemizde de yer alıyor.

Biz bu konuda da iddialıyız. Geride bıraktığımız süre içerisinde iddiamızda ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Kısa sürede haber sitemiz büyük ilgi görmeye başladı. İnşallah bunun devamı da gelecek.

Bildiğiniz gibi, yeni yıl ile birlikte 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle gazetemizi 16 sayfaya çıkardık. Bazılarının ‘yazılı basın bitiyor’ dediği anda, yaptığımız bu değişim bir çok kişiyi şaşırttı. Oysa şaşırmaya gerek yok. Biz doğru bildiğimiz yolda sizlere en iyi gazeteyi sunma adına yolumuza devam ediyoruz.

Yola devam ederken, 17 yılın nasıl geçtiğini anlamadım. Gerçekten 17 yıl benim için hızlı geçmiş. 17 yıl boyunca yaptığımız gibi, haberciliğimizde, yorumlarımızda doğrudan yana, Sakarya’dan yana tavrımızı net ortaya koyduk. İşte 18. yılda da aynı tavır ile yolumuza devam edeceğiz.

Sizlerinde desteğiyle geçen 17 yılın ardından, girdiğimiz 18. yılda da ilk günkü heyecanla sizlerin ve şehrimizin gür sesi olmaya devam edeceğiz Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Bu vesile ile daha iyi şartlar için imkanları zorlayan sevgili patronlarımız e, özverili çalışmaları için tüm mesai arkadaşlarıma, aldıkları gazetelerle bizi zirvede tutan siz okurlarımıza, verdikleri ilan-reklamları ile destek olan tüm dostlarımız ile kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Sevgililer Günü’nüzü kutlarken, 18. yılımız hepimize hayırlı olsun.

 

 

 

Bu yazı toplam 1872 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU