Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

24 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım 2021 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Değerli Okuyucular;

24 Kasım Öğretmenler gününün öğretmenlerin ve eğitim sisteminin çözümüne yönelik somut adımların atıldığı bir gün olarak görülmesi gerektiğinin altını çizerek yazıma başlamak isterim.

Eğer 24 Kasım Öğretmenler gününü öğretmenlerin herhangi bir mekânda kendi aralarında veya aileleri ile birlikte yapacakları eğlenceler şeklinde görürsek bu bizim hem bilgisizliğimizi hem de basitliğimizi ortaya koymaktan başka hiçbir anlam ifade etmez. Aslında konunun ele alınması gereken önemli yanları şu olmalıdır. Gelecek nesillerin yetişmesinde, büyük rol üstlenen öğretmenlerimiz maalesef düşük ücretle çalışmakta, üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarımızın büyük bir bölümü ise okullardaki öğretmen yetersizliğine rağmen atanamamaktadır. Son dönemlerde eğitim ve öğretim en çok ihmal edilen konulardan birisi haline gelmiştir. Neredeyse her yıl değişen sınav sistemi ve tabiri caizse yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi öğretmenleri zor durumda bırakmaktadır.  MEBİ Esas görevi eğitim öğretim olan öğretmenlerimizin asli görevlerini daha sağlıklı yapabilmeleri için alınması gereken uzun bir yol olduğu görülmektedir. Temennim Milli Eğitim bakanlığındaki liyakat sorunu başta olmak üzere öğretmenlerimizin ve eğitimin sorunlarını bir an önce çözmesidir.

**  **

Milli Eğitim Bakanlığımıza Belediyemizce tahsis edilen Taraklı ilçemizdeki üç yüz yıllık Hacı Atıf Hanı ile ilgili olarak da mimari restorasyon projesi hazırlanmış ve anıtlar kuruluna sunulmuş olup Aralık ayında görüşülecek. Daha sonra da gerekli tadilat çalışmaları yapılacaktır. Tamamlandığında Taraklı’daki öğretmenlerimiz yirmi yataklı, boş zamanlarını geçirebilecekleri güzel bir öğretmenevine kavuşacaklar.

**  **

Hattat Hafız Saim Özel’e Ahde Vefa

Taraklılı merhum Hattat Hafız Saim Özel ‘e Cuma akşamı “Ahde Vefa” programı düzenlenecek

Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) deki saat 19:00 da Tacettin Özkaraman moderatörlüğünde  başlayacak programa konuşmacı olarak yazar Fahri Tuna,Hattat Prof.Dr.Mehmet Memiş, Hattat Nafi Özdin ve bestekar Abdullah Uysal Hattat Hafız Saim Özel’in hayatı ve fotoğraf gösterisi, çalışmaları hakkında da detaylı bilgiler sunacaklar.

Hattat Hafız Saim Özel her zaman yüzünden hiç eksik olmayan tebessümü, uzun boyu ve heybetli yürüyüşü ile hatırladığım, kıraat ilimlerinde derin vukufu ve tatbikatı ile meşhurdur. Bunun yanında hattattır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan programda duygulu anlar yaşayacağımızı şimdiden hissediyorum.

Sizleri de Cuma akşamı AKM'de saat 19.00'da başlayacak  “Hattat Hafız Saim Özel - Ahde Vefa” programına davet etmek isterim.

Görüşmek üzere hoşçakalın.

 

Bu yazı toplam 154 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU