Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Acil Durum Hastanesi12 Nisan 2021 , Pazartesi


Cevdet Güngör

Geçtiğimiz aylarda AKP Sakarya Milletvekili ve yeniden AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen  Ali  İhsan Yavuz, ilimize 250 yataklı Acil Durum Hastanesi yapılması konusunu gündeme getirmişti.

            Milletvekili Yavuz, o günlerde samimi bir şekilde konuyu Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca ile görüştüğünü ve şayet 250 yataklı hastanenin inşaatı için Sakaryalı hayırsever  işletmelerden 100 milyon lira toplanırsa donanımının kısa süre içinde yapılıp hizmete gireceğini belirtmişti.

            Yavuz ile dün 250 yataklı hastanenin son durumunu bir kez daha konuştuk. Kendisi bu konuda destek için Sakarya’daki iki büyük firma ile görüştüklerini, ancak pandemi gerekçe gösterilerek olumlu sonuç alınamadığını kaydetti.

***

            Yavuz, bunun üzerine Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay ile birlikte konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a götürdüklerini belirterek şöyle devam etti:

“Bizim bin yataklı hastane bitene kadar yani 2023 yılına kadar yoğun bakım ihtiyacımız için 100 yataklı hastane işimizi görür. Bu açıdan  Acil Durum Hastanesi’nin 50 yatağı yoğun bakım, 50 yatağı ise ihtiyaç göre yoğun bakıma döndürülebilecek 100 yataklı Acil Durum Hastanesi için Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayını aldık. Bu konuda Ergün Atalay ağabeyimizin de büyük katkıları olduğunu özellikle belirtmek isterim.”

            Sakarya’nın yoğun bakım ihtiyacının giderilmesinde önemli bir destek sağlayacağı için Acil Durum Hastanesi konusunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan olur verdikten sonra hastane inşaatının kısa süre içinde başlanacağını düşünüyorum.

 

Bunada

 şükür

Korona biraz

olsun durakladı

            Asrın illeti korona  ile mücadelede bir türlü sıfır noktasına gelemiyoruz. Hatta son günlerde biraz azalıyor derken, yeniden yükselişe geçiyor. Örneğin; bir ara günlük vaka sayısı ikili rakamlara düşmüşken, yeniden yükselerek günlük vaka sayısı 500’ü aştı. Son bir haftadır ise biraz durakladı.  Günlük vaka sayısı 400’lere geriledi.

            Bu arada ilimizde korona vakalarının en çok görüldüğü ilçeler nüfusa orantılı olarak seyrediyor. İlçeleri şöyle vaka sayılarına göre orantılarsak sıralama Adapazarı, Serdivan, Hendek, Akyazı ve Erenler olarak görülüyor. Tabi diğer tüm ilçelerde de korona vakaları görülüyor. Bir ara sıfır vaka görülen Taraklı’da bile vaka sayısı 10-15 arasında değişiyor.

***

Daha öncede sizler ile paylaştım. Bence vaka sayılarının bir türlü istenilen seviyeye düşmemesinde ki sebep, sanki korona vakalarını kanıksamaya başlamamız olmasıdır. Bence en büyük tehlike de budur.

            Bence korona ile mücadelede kurallara kesinlikle uyma konusunda birbirimizi motive etmeliyiz. Çevremizi de kırmadan dökmeden uyarmalıyız.

            Yoksa bu işin şakası yok, her gün bir tanıdığımızın koronadan hayatını kaybettiği haberlerini almaya devam ederiz.

            Bu arada koronadan hayatını kaç kişinin kaybettiği konusunda ilginç bir durum var. “Bir kişi koronadan hayatını kaybederse ayrıca diyelim koroner yetmezliği var, ölüm nedeni olarak korona değil koroner yetmezliği gösteriliyor” şeklinde iddialar var.

            Neyse biz önlemlere uyalım ve uymayanları da usulünce uyaralım.

 

Bu yazı toplam 239 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU