Günün Tarihi:13 Ağustos 2020

Adam gibi adam1 Ocak 2020 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Türkiye Motor Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2019 yılı şampiyonlar ödül töreni Sakarya da yapıldı. Türkiye’nin bu spor dalında ki gururu, 5 defa dünya şampiyonu olmuş Sayın Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu organizasyonu şehrimize taşımış ve genç sporcularla Sakarya’yı buluşturmak, buradan tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya mesaj vermek istemişti : “Bekleyin Geliyoruz!”

Motor sporları federasyon başkanı Sayın Bekir Yunus Uçar, Kenan Sofuoğlu’nun motor sporları için ve bu spora gönül veren genç sporcular için ne demek olduğunu anlattığında çok gururlandık. Bu sporda daha 13-14 yaşlarında Dünya ve Avrupa da ki yarışmalarda ülkemize madalyalar getiren kardeşlerimiz olduğunu VTR’lerden izlediğimizde hepimiz şaşkındık.

Bu başarının altında, yılların getirdiği birikim, tecrübe, maddi destekler, fırsat eşitliği ve büyük fedakârlıklar vardı. Canlarını dişine takıp çalışan, yaşıtları sosyal medyada zaman öldürürken terini akıtan bu genç kardeşlerimizden sonra en büyükpay sahiplerinin, sporcuya her daim destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kenan Sofuoğlu olduğunu üstüne basa basa söyledi Federasyon Başkanımız.

 Milletvekili olduktan sonra da başta motor sporları olmak üzere tüm genç sporculara verdiği desteğin ne kadar kıymetli olduğunu…

Bu şehirde yaşayıp ekmeğini yiyen, ayrıca Sayın Vekilimiziçok yakından tanıma fırsatı bulan birisi olarak gururum bir kat daha arttı.

Fakat bir an geldi ki töreni izleyen birçok kişi gözyaşlarına hâkim olamadı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce, konuşmasında öyle bir benzetme yaptı ki hepimizin içi titredi.

Veysel Karani Hazretlerinin, annesinin bir sözüyle her şeyden çok sevdiği Peygamber Efendimiz ( Sallallahü Aleyhi Vesellem)’i göremeden Medine’den ayrılışını Kenan Sofuoğlu’nun çok sevdiği motor sporlarını bırakmasına benzeterek, hem ona hem de iki evlat ve bir hayat arkadaşını kaybetmiş ama dimdik ayakta, oğlunun arkasında yıkılmaz bir duvar gibi duran, vefakâr ve cefakâr annesi, Nurhayat Hanım’a hak ettikleri payeyi vermiştir.

 Başkan bu konuşmayı yaparken Kenan Beyle ilgili çok önemli hasletlerinde altını çizdi. Haysiyetini, şerefini, onurunu, hiçbir maddi menfaat karşılığı değişmeyen, her daim sözünün arkasında duran ve elinden gelen gayreti Allah ü Teala’ya sığınıp gösteren “Adam gibi Adam“ dedi ve onu yetiştiren annesine selam ve hürmetlerini gönderdi…

Ekrem Başkan da siyasetin acımasız sahnesinde, gecesini gündüzüne katıp çalışırken O’nun, milletine hizmet etme ve kendisini bu göreve uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımıza layık olabilme azmini görüyoruz. Hem kendisinden önceki kıymetli başkanımızınprojelerini devam ettirip nihayete erdiriyor hem de bu şehri hepimiz için daha yaşanabilir kılmak için birçok yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kenan Sofuoğlu gibi onun da akçeli hiçbir işin içinde olmayacağına “ Adam gibi Adam” olduğuna yürekten inanıyoruz. 

Onun için siyasette “Motorcu’nun ne işi var” demeden önce, siyasette”Adam gibi Adamlara ihtiyaç var” diyenlerin sesine kulak verelim.

Bırakalım da  Adam gibi Adamlar işlerini yapsınlar!

 

 

Bu yazı toplam 751 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU