Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Affet ve özgürleş19 Haziran 2021 , Cumartesi


Arzu Mikdan

Geçmişinizi Affedin

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır. Affetmenin çoğu zaman karşı taraf için ödül olacağını düşünür ve affetmemek için direniriz. Öncelikle affetmenin tam manası ile ne demek olduğunu öğrenmek bizim işimizi kolaylaştıracaktır.

Affetmek bize yapılanlara onay vermek değildir. Affetmek bedenimize ve ruhumuza yapılan saldırıların beynimizde kapladığı yeri azaltmaktır. 

Zihniniz aslında sevmediğiniz bir insan tarafından işgal ediliyor , geçmişte yaşanmış bir olay tarafından işgal ediliyor.

Çocukluk yılları özellikle şimdiki yetişkinlerin dünyasında kapanmaz bir yara haline gelebiliyor. Özellikle çocuklarını yetiştirirken çok zorlanan anne babalara baktığımızda geçmişin izlerini hala taşıdıklarını görürüz.

Anne babanızı affetmekle işe başlayın. Sizde kapanmaz yaralar açmış olabilirler. 

Eğer sizi anlayacaklarını düşünüyorsanız yüzleşmeyi deneyin. Eğer yüzleşecek bir durumda değillerse de hayali olarak yüzleşmeyi deneyin.

Geçmişin yüklerinden kurtulmanın en iyi yolu yaraların üstünü kapatmamaktır. Kabuk bağlamasına müsaade etmeden kapattığını yara kanamaya devam edecektir.

Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır. Affetmenin çoğu zaman karşı taraf için ödül olacağını düşünür ve affetmemek için direniriz. 

Affetmek bedenimize ve ruhumuza yapılan saldırıların beynimizde kapladığı yeri azaltmaktır. 

Zihniniz aslında sevmediğiniz bir insan tarafından işgal ediliyor , geçmişte yaşanmış bir olay tarafından işgal ediliyor 

Öfkeli olduğunuz ve affedemeğiniz kişi ile aranızda eterik olarak bağ oluşur ve bu bağ ile birbirinizden olumsuz beslenmeye ve karşılıklı olarak enerjimizi düşürmeye devam ederiz 

“Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin öğününü açar “Paule boese  

Şöyle bir örnek vermek istiyorum,sırtınızda bir çanta var (büyük )

Affedemediğiniz kişilerin yükü her geçen gün o çantada ağırlaşıyor,sizde o çanta ile ,o yüklerle 

Yaşadığınız müddetçe dolaşıyorsunuz 

Sizler ;geçmişte olan ,artık değiştiremeyeceğiniz,fakat hatırladıkça ,sizi öfkelendiren,bir sürü anıyı yanınızda taşıyorsunuz 

Ve enerjinizi düşürüyor kendi alanınızı kapatıyor ve kendi kul hakkınıza giriyorsunuz 

Affetmek ,o insanları yada kendinizi geçmişinizdeki o olay için onayladığınız anlamına gelmez 

Affetmek sizi özgürleştir,hafifletir 

Öncelikle niyet edin 

Kızgın olduğunuz affetmek istediğiniz kişinin adını söyleyin ......

Onu affediyorum,aramızdaki bütün negatif bağları koparmaya niyet ediyorum deyin

Sizlere kısa bir olumlama yazıyorum 

Geçmişi,herkesi ve her şeyi affediyorum 

Özgür

Kendimi affediyorum ve çok seviyorum 

Atalarımdan miras kalan bütün olumsuz duygulardan korkulardan 

Arınmaya kurtulmaya şifalanmaya 

Beni aşağıya çeken ilerlememi engelleyen 

Tüm olumsuz bağ ve duygulardan kurtulmaya 

Niyet ediyorum 

Teşekkürler oldu oldu oldu

 

 

Bu yazı toplam 173 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 



SAKARYASPOR PUAN DURUMU