Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

ALKIŞLAR SÖĞÜTLÜ/AKARCA T.F.K. OKULUNA17 Ocak 2022 , Pazartesi


Alpay Alev

 

Sevgili Okurlarım hepinize merhaba,

Tüm İyilikler ve güzellikler sizlerle olsun.

Bugün sizlere uzun yıllardır İlçemiz Söğütlü’nün Akarca mahallesinde Eğitim ve Öğretim faaliyetinde bulunan Türk- Fransız Kardeşlik okulunun okul sporlarında göstermiş olduğu başarılardan bahsetmek istiyorum.

1999 Depremi sonrasında 2001-2002 yıllarında İstanbul Fransız Sen Joseph Lisesi öncülüğünde yaptırılan okul aradan geçen 20 yıllık süre zarfında sportif alanda kazandığı başarılar ile adını duyurmaya devam ediyor.

2006 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak okulda göreve başlayan ve şu an da Müdür Yardımcısı olan Kürşat Erken’in çok büyük katkıları ile bir çok imkansızlıklarla çok önemli işlere imza atmayı başaran okulda Basketbol, Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Atletizm gibi spor branşları yapılmaktadır. Diğer Beden Eğitimi Öğretmeni Ayşe Çapık hocanında bu süreçte öğrencilere önemli katkıları söz konusu.

7 Yıldır Okul Müdürlüğü görevini sürdüren Ahmet Karahan’ın öğrencilerinin bu yönünü desteklemesi gerçekten bir çok idareciden göremeyeceğimiz güzellikte örnek teşkil ediyor. Okulda 200 civarı ortaokul öğrencisinin neredeyse yarısından fazlası lisanslı sporcu ve özellikle kız öğrencilerimizin sporun içerisinde yer alması toplumda spor kültürünün yayılmasında çok önemli bir olgu.

Okul paydaş örgütler Belediye ve Halk Eğitim ile yapmış olduğu işbirlikleri ile okul bünyesinde Okçuluk, Badminton, Dart, Güreş ve karate gibi branşlarda da kurslar vermekte. Tabi sadece sportif değil akademik anlamda da öğrencilerin dersleri çok iyi öğretmenlerin bire bir takibindeler.

Kürşat hoca’nın uzun yıllardır servislerle öğrencileri merkezdeki ve ilçedeki salonlara dur durak bilmeden taşıdığı hatta spor kulübü kurarak geceli gündüzlü büyük emek verdiği bu oluşuma çoğu kez İl temsilciliği yaptığım dönemde ben de şahit oldum.

İlçe Okulumuza en büyük desteklerden birisini de uzun yıllardır tanıdığım kıymetli insan sporun ve sporcunun dostu Söğütlü Belediye Başkanımız Koray Oktay Özten vermekte. Yine Akarca ve Göktepe mahallerinin kurmuş olduğu Akartepe spor kulübü ve yöneticisi Hüseyin Göç ile Akarca mahalle muhtarı Serkan Çegen’de okulumuza ve öğrencilerimize desteklerini sürdürmektedirler.

Çalışmalarını bu zamana kadar Ferizli Anadolu lisesinde sürdüren Akarca TFK okulu bu eğitim öğretim yılı ile beraber Söğütlü Spor salonunda hafta sonları  antrenmanlarına devam ediyor.Okul bahçesinde zemini kötü olan bir basketbol sahası ve bazı yerlere dikilmiş direklerle oluşturulmuş Voleybol sahası var ama çok yetersiz. Bahçedeki zeminin, basketbol potalarının ve sahanın mutlaka yenilenmesi gerekiyor. Özellikle bahçenin hem güzel havalarda hem de yoğun antrenman programları ve derslerde daha aktif kullanılması gerekiyor. Bu hususta ilçe belediyemiz zaten desteklerini sürdürmekte yine belediyemiz öncülüğünde orada hizmette bulunan özel fabrika ve kuruluşların çocuklarımızın bu alanını iyileştirmesi  ve geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Salonu olan bir çok okulumuzun bazıları bile müsabakalara az takımla katılırken Akarca TFK ‘nın bu mücadelesi inanın ayakta alkışlanır. Bir ilçe okulu düşünün hem okul hem kulüp faaliyetleri ile çocuklarına en iyisini verme gayreti içerisinde kocaman bir alkışta ailelere gelsin, çocuklarının bu yönünü destekleyen kıymetli velilerimize çok teşekkür ederim. Sporun içerisinde yer alan centilmenlik, paylaşma, dürüstlük ve dostluk gibi değerler ile yetişen bu çocukları ileri de meslek hayatlarında çok daha iyi yerlerde göreceğimizden hiç şüphem yok.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında tüm kategorilerde 1.kümeye katılan ve Yıldız Erkekler Voleybolda İkinci, Yıldız Kızlar Basketbolda İkinci, Küçük erkek voleybolda birinci, küçük kız basketbolda final derecelerini elde eden okulumuzu başta okul müdürümüz olmak üzere, Kürşat ve Ayşe hocalarımızı, okulun değerli öğretmenlerini, öğrencilerini yürekten kutluyorum.

Hem akademik hem de sportif başarıların artarak devam etmesini diliyorum. Yolunuz açık olsun.

 

Bu yazı toplam 380 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU