Günün Tarihi:18 Ekim 2021

Başlamışken bitse13 Eylül 2021 , Pazartesi


Cevdet Güngör

Sakarya’nın  sağlıktaki en büyük  sorunlarından biri yatak kapasitesinin yetersizliği. Bugün için Trabzon’da hastanelerin yatak kapasitesi 5 bin dolayında, bizim ise 2 bin 500 civarında. Bu nedenle yıllardır yoğun bakım hastaları zaman zaman il dışına taşınıyor.  Hatta pek sık olmasa da bazı branşlarda serviste kalması gereken hastalar bile yatak olmadığından il dışındaki hastanelere sevk ediliyorlar.

            Dilerim ihalesi yapılan bin yataklı şehir hastanesi ve inşaatına başlanan 100 Yataklı Acil Durum Hastanesi ilimizin sağlıktaki yatak kapasitesi sorununa çözüm olur.       

            Bilindiği gibi 100 Yataklı Acil Durum Hastanesi hemen yanda bulunan Orman Bölge Müdürlüğü’nden tahsis edilen yere yapılıyor.

            Yıllardır bu sütunlarda Orman Bölge Müdürlüğü’nün şehir dışına taşınmasını ve bu alanın 400 Yataklı Hastaneye devredilerek, buraların bir sağlık kampüsü olmasını dile getiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde sevgili gazeteci kardeşim Hüseyin Cumalı’da aynı konuya değinmiş.

            Aslında daha önce Köy Hizmetleri’nin bulunduğu alanında sağlık kampüsüne ilave edilmesi gerçekten çok güzel bir gelişme olacaktı ancak YSE kaldırıldıktan sonra burası  önce il özel idaresine, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Büyükşehir Belediyesi burayı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)  olarak değerlendirdi. Aynı yere şimdide büyük bir iş merkezi yapılıyor.

***

Bugün için bu alanın sağlık kampüsüne dönüştürülmesi şansı kaçtı gibi duruyor ancak artık tamamen şehir içinde kalan Orman Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu alanın sağlık kampüsüne devredilmesi pekala mümkün olabilir. Kaldı ki Orman Bölge Müdürlüğü’nün şehir dışında örneğin, Kaynarca yolunda taşınabileceği son derece müsait yerleri var.

 

PSB Anatolia

Fuarı

                                          Adıyaman’a teşekkürler

 

            Sakarya  PSB  Peyzaj Süs  Bitkileri Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı dün sona erdi.  Söz konusu süs bitkiciliği etkinliği  3 yıldır düzenleniyor. Bu yıl etkinlik daha  kapsamlı bir şekilde fuar olarak düzenlendi. Etkinlik 4 yıldır Planet Dergisi imtiyaz sahibi Remzi Adıyaman tarafından düzenleniyor. Adıyaman, söz konusu fuarın 4 yıldır sürdürülmesinde ve yoluna devam etmesinde gerçekten büyük bir pay sahibidir.  Adıyaman, yapıcı kişiliği ile fuara hem büyük bir katılım olmasını sağladı hem de Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Sakarya Valiliği ve diğer kamu kuruluşlarının desteğini sağladı. Kendisini kutluyorum.

***

            Bu arada PSB Anatolia Fuarı ilimizde birlik ve beraberlik içinde olunduğunda bir şeylerin başarılacağının güzel bir örneği oldu.

            Dilerim PSB Anatolia Fuarı ilimizde 12 ay  canlı kalacak  bir fuar alanının kazanılmasına vesile olur. İlimizin 12 ay canlı kalacak bir fuar alanına kavuşmasını yıllardır hep dile getirmeye çalışıyoruz.

Dilerim PSB Anatolia Fuarı buna vesile olur.  İlimizin atanmış ve seçilmişleri bu konuda birlik, beraberlik içinde olurlarsa neden olmasın.

            “İNŞALLAH” diyorum.

 

 

Bu yazı toplam 94 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU