Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Bellediklerimiz bizi çaresiz bırakır!4 Ekim 2019 , Cuma


İlhan Düzgün

Bellediklerimiz bizi çaresiz bırakır!

Gerçekten bu sosyal medya çok yoğun ve sanki yazılanların tamamı gerçek haber niteliğini taşıyor ağırlığında değerlendiriliyor,

Yazılı ve görsel bültenden okuyor, inanmıyoruz sonra da kimin yazdığını bilmediğimiz bir bilgi üzerine dünyaları kuruyoruz,

Ben de öyle yapacağım bugün;

Bir paylaşım okudum ve istatistiksel olarak doğru kabul edip onun üzerine dünya ve yaşamınıza ait birkaç satır karalayacağım!

Okuduğum bilgi şöyle;

“Eğer buzdolabınızda yiyeceğiniz, giyecek temiz kıyafetleriniz, uyuyacak bir yatağınız ve başınızı sokacak bir evin var ise dünyada yaşayan 7.6 milyar ( 11.Ekim.2018 bilgilerine göre) kişinin 5.7 milyarını sollamışsınız, ekonomik durumunuz sizi kalan 1.9 milyar insanın içine sokmuş bile!

Üstelik cüzdanınızda para varsa ve istediğiniz yere gidip gelebiliyorsanız, dünya üzerinde yaşayan 6.3 milyar insandan daha iyi ekonomik şartlara sahipsiniz demektir bir başka deyişle yaşayan seçkin 1.3 milyar kişinin içindesiniz demektir!

Her şey ekonomi değil!bu ve benzeri bir yazıyı okuyup anlayabiliyorsan dünyadaki düşünemeyen, dinleyemeyen, anlayamayan, üç milyar insandan daha şanslısın demektir!”

Yaşama, elimizde olmayanlar açısından,

Başkalarının sahip oldukları açılardan bakarsak bunları göremeyiz, göremiyoruz.

Zaten öyle yaşamamızı hiç kimse istemiyor, sahip olduklarımızın farkına varır ve mutlu olmaya başlarsak tüketimden kaynaklı ekonomi felce uğrar!

Harcamamız,

Mutsuzluğumuzu alarak tüketerek tedavi olmamız,

Sahip olduklarımızın farkına varmamamız için de öyle yapıyorlar?

Sahip oldukları için mutlu olabilecek azınlıktayken,

Sahip olduklarına rağmen mutsuz olan çoğunluğun içine dahil ediyorlar bizi!

Mutsuz olmak için kaybetmeyi beklemektense elimizdekiler ile mutlu bir yaşam sürdürmeyi denemek daha kolay ve akılcı geliyor mu sizde de?

Kolay ve akılcı olması, uygulamasının da kolay ve hemen başlanabileceği anlamına gelmesin sakın.

Kaybedeceklerini korumanın yönteminin daha fazlasını istemek olduğu öğretildi bizlere bu yüzden mevcut ile yetinmek beynimizin bir yerinde kaybetmek ile eşdeğer!

Bu nedenle önce beynimizi yeniden programlamalıyız,

Yaşamın tekrarı yok,

Oğuz Atay’ın dediği gibi;

“Ne yeniden yaşamak mümkün,

Ne de yaşadıklarını silebilmek.”

Bir söz ile sona gelelim, HannibalBarca’nın dediği bu anlattıklarımıza yakışacak:

“Ya bir yok bulacağız,

Ya da yeni bir yol açacağız.”

Bildiklerimiz, öğrendiklerimiz bizi yolsuz bırakabilir,

Seçeneğimiz, mevcut yollardan birini seçmek olunca denenin dışına çıkamayız bunun yerine yeni bir yol yapıp o yolu yürümek lazım.

İşte bu anda beynimizin navigasyonu bize şöyle seslenecek,

  • Rota yeniden hesaplanıyor!

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 368 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU