Günün Tarihi:4 Mart 2021

Bir yılı daha geride bıraktık6 Ocak 2021 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Geride bıraktığımız 2020 yılı koronavirüsü ile gelmişti ve virüsü bitirmeden gitti.

Uzak doğuda ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan bulaşıcı ve ölümcül hastalık insanlığın yaşamını değiştirdi. Devletlerin ekonomilerini bitirdi, iktidarların beceriksizliklerini ortaya çıkardı.
Neler görmedik ki!
Müthiş bir yıl oldu, hiç sevilmedi.
2021 yılının henüz birinci ayındayız, ancak bu yılın çok daha zor geçeceği şimdiden anlaşılmaktadır. Zira ülke genelinde ekonomi durma noktasına gelmiş durumda.
Vatandaş sıkıntılarını anlatabileceği ve çare arayacağı yer bulamıyor. Mecliste millet adına görev yapan vekiller ise artık yetkisiz. Atanmış bakanlara ne millet ne de vekiller ulaşıp halkın sorunlarını anlatamıyorlar. Çünkü artık başkanlık sistemi var. Hani başkanlık sistemi ile kararlar daha doğru ve hızlı alınacağı, yaşamın daha da kolaylaşacağı, memleketin adeta uçuşa geçeceği söylenilmişti ya öyle olmadı.
Başkanlık sistemi zam getirdi, fakirleşme getirdi, yokluk ve yoksulluk getirdi. Zam furyası başladı, hızını arttıracağa benziyor. Her alanda zor bir yıl olacağı anlaşılan 2021 yılında, iyi yönetilebilen bir ekonomi, doğru eğitim, her insana eşit sağlık hizmeti, üretimin yüksek olduğu bir tarım politikasının uygulanabilmesi elbette ki temennimizdir.

**  **

2020 yılı Taraklı içinde her yönüyle kayıp bir yıl oldu.

Öncelikle doğal gaz ve meydan projesi ile ilgili beklentilerimizi ertelemek zorunda kaldığımızı bir kez daha ifade etmeliyim. Yeni bir yıla girdik. 2021 yılından beklentilerimiz artarak devam etmektedir. Ülkemiz de artık doğalgaz olmayan ilçe kalmadı. Taraklı’ya doğalgaz getirilmesi demek yaşam kalitesini artması demektir Vatandaşlarımızın en büyük beklentilerinden olan meydan yenilenmesinde her gün yeni projeler ortaya konmakta. İnşallah 2021 yılında meydan düzenlemesi ile ilgili somut adımlar atılır.

2021 yılının hepimize önce sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Umut dolu beklentilerimizin gerçekleşmesini temenni ediyorum

 

 

Bu yazı toplam 2465 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU