Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Biraz da Siyaset Konuşalım…11 Aralık 2019 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Siyasi partilerde yapılacak olan ilçe kongrelerinin hazırlığı harıl harıl devam ediyor. Mahallerde delege seçimlerinin tamamlanmasıyla beraber İçe kongresinde aday olacak başkan adayları seçimi kazanmanın hesaplarını yapmaya başlayacaklardır.

 

AK Parti’de kongre süreci delege seçimleri ile devam ediyor. Daha sonra İlçe kongre tarihleri belirlenecek

 

“Çok garip” deriz ya AK Parti Taraklı Teşkilatı aynen öyle.

.

AK Parti Taraklı İlçe Teşkilatında iç çekişmenin olduğu bir gerçek

Herkes konuşuyor. Ama hiç kimse konuşmuyor. Yani parti içerisinde samimiyetsizlik–vefasızlık çok net bir şekilde görülüyor. Partinin kurucuları ve seçilerek halka hizmet edenleri de dahil olmak üzere herkes “Saldım çayıra Mevlam kayıra” diyor..

 

Ortada bir samimiyetsizlik olduğu sürece, AK Parti Taraklı İlçe kongresi hakkında objektif değerlendirme yapmak zor. Herkes kaçak güreşip puan almaya çalışıyor

AK Partide neler olabileceğini kongre yaklaştıkça daha iyi yorumlayabiliriz.

Mesela AK Parti’de kim aday olur? Parti içerisinde birleştiriciliği nasıl olur? Aday olacak kişinin toplum üzerinde etkisi nedir?

Bunları iyi seyredip ileriki günlerde daha objektif değerlendirmeler yapabiliriz.

**

MHP hakkında henüz bir değerlendirmede bulunmak için vakit erken.31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Sakarya’da diğer ilçelerde AKP adayları Cumhur ittifakı adayı olarak seçimlerde yarışırken sadece Taraklı’da Cumhur ittifakında MHP adayı seçime girmiş ve seçim kazanmıştır. MHP Taraklı Teşkilatı “Taraklı’ya nasıl hizmet getiririz” sevdasıyla çalışmalarına devam etmektedirler. MHP Taraklı İlçe Başkanı Halim Cingöz’ün ifade ettiğine göre MHP ‘de kongre takvimi Ocak ayında başlaması muhtemeldir.

**

CHP Taraklı İlçe Teşkilatında mahallelerde delege seçimleri tamamlandı. CHP İl Başkanlığı’ da Taraklı İlçe kongresi’nin 28 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılacağını duyurdu.

CHP de gerçekleşen delege seçimleri sürecinde bazı isimler için “delege seçilemez” şeklindeki yorumlanması sonrasında sandık sonuçlarının hiçde öyle olmadığı görüldü. CHP Taraklı Teşkilatında mevcut başkan Kadir Güneş yeniden aday olacağını ap açık söylüyor. Ben CHP de başka bir adayın çıkacağını düşünmüyorum.

**

Evet;

Bir-iki cümlede “Çoban Ateşi” oluşumundan söz etmek istiyorum.

Bu oluşumun ülke genelinde liderliğini eski sağlık bakanı Rıfat Serdaroğlu Sakarya’da da Av Mehmet Mangıroğlu yapıyor. Rıfat Serdaroğlu 15 Aralık Pazartesi günü Sakarya’da bir toplantı yapacak. Av.Mehmet Mangıroğlu’nun Taraklı’da dost ve tanıdığı çok. Sonuçta Taraklı’dan bu toplantıya büyük katlım olacağı kanaatindeyim. Buna şaşırmam..

**

Değerli Okuyucular;

 

Yazılarımda toplumun her kesimini ilgilendiren konulara değiniyorum. Eleştirilerimde ölçülü ve düzgün lisan kullanıyorum. Saygılı oluyorum. Yazdığım yazıların da karşılığını okuyucularımızdan övgü dolu sözlerle alıyorum. Saygı görüyorum.

Taraklı’dan yaptığım haberlerinde çok isabetli haberler olduğunu görüyorum. Ayağım taşa takılsa 5N 1K sorarım.

Hakeza “Koltuk sevdalıları” veya “Küçük olsun benim olsun” diyenleri baş tacı yapacak değilim

 

.Sizlerle birlikteliğim bu erdem ve disiplin içerisinde devam edecek.

Haftaya görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 287 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU