Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Bundan sonrası...16 Mart 2020 , Pazartesi


Murat Kaba

Bu Corona virüs bana önemli bir konuyu hatırlattı. Daha detaylı ve hassas düşünmemi sağladı...

Türkiye’nin yarınları için genç nüfusumuzun önemini kendi adıma birkez daha idrak ettim...

Bugün Suriye'de neler olup bittiğini çok iyi biliyorsunuz. 

Ülkeler için genç nüfus çok önemli ve Türkiye'nin bu anlamda şanslı ülkelerden biri olduğunu, bu genç nüfusun devamının gelmesi gerektiğini vurgulamak istiyorum...

Toplumda gençler olmadan hiçbir şey olmaz...  

Zamanı iyi yönetmek, okuyup araştırmak, çalışmak onlarla daha güzel yapılır... 

Türkiye'nin etrafı ateş çemberi... Fitne almış başını gidiyor. Terör ve kaos her yerde kol geziyor. Sağlıkta bile virüsle terör çıkarılıyor. Dünya hiç yaşamadığı kadar farklı bir değişime doğru ilerliyor.

Sadece bugünümüzün ve yakın geleceğimizin değil, önümüzdeki yüzyılın temellerinin atıldığı, şekillendiği, adeta tasarlandığı bir değişim yaşandığını görüyoruz. 

Ülke olarak bu değişime seyirci kalmamız mümkün değil. Çünkü dünyanın da medeniyetlerin de tam kalbinde bulunuyoruz.

Oyun kuranlar, oyunun kurallarını koyanlar, kardeşi kardeşe kırdırırken, kendi menfaatlerine ve hedeflerine ulaşmak için nasıl da gayretliler. Oynanan oyunların önemli bir kısmı bölgemizde oynanıyor, bu oyunda figüran olarak düşmanlara hizmet edenler var. Tıpkı 100 - 120 yıl önce olduğu gibi bölgemizde çok büyük oyunlar oynanıyor. 

Bugünler bize sınırları terörle, kaosla tayin edilen devletler oluşturulmak istendiğine işaret ederek, güçlü olmak, dost kazanıp birlik beraberlik içinde olmak gerektiğini aktarıyor aslında ve Türkiye, şu ana kadar ki Türk devletlerinin devamı olarak dünyada bunu yapabilecek tek devlet.... Atalarımız, son olarak da Osmanlı bunu zamanında  yapan bir devlet idi...

Milyonlarca masum insan ölüyormuş, uluslararası hukuk kuralları çiğneniyormuş, hak hukuk yerle bir oluyormuş dünyanın umurunda değil. 

Onların umurlarında oldukları tek şey, kendi çıkarları. Bu nedenle, bize Suriye'de ne işiniz var, Doğu Akdeniz'de doğalgaz, petrol arayamazsınız, Libya'ya ne yapmaya gittiniz ? diyenlerin bizi istememelerinin sebebi belli.

Türkiye'nin güçlü olmamasını, ülkemizin kendi ayakları üzerinde durmamasını, gençliğimizin yetişmemesini ve sürekli onlara muhtaç olmamızı istiyorlar. 

Çünkü kime muhtaç olursanız, ona mahkum olursunuz. Bu coğrafyada hesabı olanlar güçlü Türkiye istemiyor. Bunu 100 yıl önce denediler ve başardılar, 100 yıl önce ülkemiz can derdine düşmeseydi, güçlü olsaydı, yanı başında cetvellerle ülke sınırları çizilmesine izin verir miydi? 

Güçlü olmak önemli!... 

Güçlü Türkiye, beka sorunu olmayan Türkiye demektir.

Tarihimizin her döneminde  birilerinin ayağı, piyonu ve maşası olanlar oldu tabii... Onların derdi, milletimizin iradesini kırmak, içerde ve dışarda Türkiye'yi birilerinin kuklası haline getirmek istiyorlar. Ülkemize biçtikleri rol bu. 

Çok şükür şu ana kadar Türkiye bu rolü hiçbir zaman kabul etmeyenler sayesinde bu vakte kadar geldi... Bundan sonra da gençliğimiz sayesinde dik durmaya, kötü niyetleri kırmaya, darmadağın etmeye devam edeceğiz...

Tüm bunlardan dolayı bugün üzerimize geliyorlar.

Gençlerimiz de bu mücadelede sorumludur...

Kalkınmamızın, refah artışımızın, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmemizin yolu, büyük oranda bu işlerden geçiyor. Hedeflerimiz büyük.

Unutmayın gençler!...

"GÜÇLÜ TÜRKİYE, BEKA SORUNU OLMAYAN TÜRKİYE DEMEKTİR"

 

 

Bu yazı toplam 1720 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU