Günün Tarihi:3 Haziran 2020

ÇOK ŞÜKÜR !16 Ekim 2019 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Bu coğrafya da bin yıldır varız. Çok şükür...

Şükr edecek çok önemli başka hasletlerimiz de var.

Sosyal medya mahkumu gençlerle, Türk halkının 1923 te doğmuş olduğunu düşünen Türkler hariç bunlarla gurur duyarlar.

Bu topraklarda yaşamış ve zamanında 13 milyon kilometre kare toprağa hükmetmiş, dünyanın en büyük imparatorluklarından bir kaçını kurmuş asil bir neslin evlatlarıyız. 

Bu milletin ataları, feth ettikleri hiçbir yerde asimilasyon yapmamış, baskı ile insanların dinlerini değiştirmemiş, kardeşi kardeşe kırdırıp o bölgenin zenginliklerini ele geçirmek için insanlık dışı yollara başvurmamıştır.

Bugünde yine mazlumun yanında, zalimin karşısında hiç geri adım atmadan, korkusuzca ülkesinin ve milletinin bekâsını korumak için Barış Pınarı harekatını icra etmektedir.

Her zaman ki gibi haklı olmanın öneminin olmadığı, güçlü olmanın önemli olduğu dünyada, yedi düvel karşımızdadır.

Bizi içlerine alsınlar diye kapılarında otuz yıldır beklediğimiz insanlıktan yoksun medeni (!) devletler bu harekatı yapıyoruz diye bizi kınamak için sıraya girdiler.

Halbu ki Halep oradaysa arşın burada. Türkiye daha önce de Suriye'nin kuzeyinde iki harekat gerçekleştirdi. Tek bir sivile bile zarar vermeden. Ele geçirdiği toprakları da asıl sahiplerine verip onların her türlü iaşesini de karşılayarak yaptı bunları.

Zaten onlarda bunu biliyorlar ama çok emek verdiler, çok para harcadılar. Şimdi bir çırpıda bütün planlar boşa çıkarsa ne yaparlar. Almanya ve Fransa gibi Türkiye’yi bölmek ve sözde Kürdistan devletini kurmak için örtülü ödeneklerini terör örgütlerine akıtanlar şaşkın.

Gerçekten...

Birleşememiş Milletler de verdikleri önergelerin biri Amerika ve Rusya diğeri de Rusya tarafından veto edilince fener tutulmuş tavşana döndüler. Hasta adam ne zaman ilmi siyaseti bu kadar öğrendi de iki düşmanı aynı safta birleştirdi diye dengeleri şaşmıştır her halde.

Hep aynı yalan, hep aynı temcit pilavı. Kürtlere karşı savaşıyormuşuz teranesi...

Sıkıldık artık...

Savaşa Hayır(mış). Yahu o zaman çıkıp iki kelam etsene.

 YPG denilen bu it sürüsü, Suriye'nin kuzeyini ele geçirdi. Nüfusun ancak %17 sini oluşturan bir azınlık %83'ünü oluşturan halkı eziyor, öldürüyor, zorla silah verip savaştırıyor, demografik yapıyı değiştirip PKK’lıları bölgeye yerleştiriyor, Kandilden gelenleri eğitiyor, kandilden besleniyor ve emir alıyor. 

.....

Yok mu bir cevap?

Mal gibi bakalım yani....

Aslında Selahattin Demirtaş güzel söylemiş ama özneyle nesne karışmış.

Türk Ordusu Fırat'ın doğusuna girecek, senin gibiler de MAL MAL bakacak.

Çok Şükür...

Kahraman Ordumuza ve milletimize muvaffakiyetler diliyorum.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 659 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU