Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Dile kolay 22 yıl!14 Şubat 2022 , Pazartesi


Müjdat Çetin

1999 yılında yaşadığımız asrın depremi ile yerle bir olmuş şehrin küllerinden doğan YENİGÜN Gazetesi dile kolay tam 22 yılı geride bıraktı.

Deprem ile adeta enkaz şehri olan ilimizde bir yanda deprem korkusu diğer yanda ise barınma sorunu ile şehrin belirli noktalarında öncelikle kurulan çadır kentlerde, ardından ise hızla yapılan prefabriklerde yaşam sürdü.

Bunun yanında Karasu, Kocaali, Kaynarca, Kefken ve Cebeci sahillerinde yazlık evi olanlar oraya diğerleri ise köylerindeki evlere yerleştiler.

Deprem sonrası uzun süre tek katlı evlere bile yıkım olmasa da psikolojik olarak girmek mümkün değildi…

Cep telefonlarının daha yeni yeni hayatımıza girmeye başladığı o günlerde şehirden haber sahibi olmak pek mümkün değildi.

Herkes birbirini merak ediyor, kim öldü, kim kaldı, şimdi ne olacak diye kendilerine ulaşacak bir haberi bekliyordu.

 

İşte böylesi zorlu günlerin yaşandığı ortamda YENİGÜN Gazetesi bir ihtiyacı gidermek amacıyla Necdet Güngörsün önderliğinde 14 Şubat 2000 yılında yayına başladı.

Ve o günden beri kesintisiz bir şekilde tam 22 yıldır sabahları sizlerle buluşmaya devam ediyor.

YENİGÜN için bazıları 3, bazıları 6 ay ömür biçse de gördüğünüz gibi tam 22 yıl geride kaldı. Bu 22 yılda neler oldu?

YENİGÜN bir yılda kendi matbaasını kurdu.

2008 yılında kendi gazete binasına geçti.

2011 yılında şehirde yayınlanan Sakaryahalk Gazetesi’ni bünyesine kattı. Haliyle kendi binasını büyüttü…

2014 yılında matbaasını güçlendirdi ve 4 renkli ofset makinasını devreye aldı.

2021 yılında satışa çıkarılan Sakarya Yenihaber Gazetesi’ni de satın alarak gücünü arttırdı.

Yani geçen 22 yıl içinde YENİGÜN Gazetesi güçlü ekibi ile sürekli işine yatırım yaparak güçlendi…

Yıl 2022 ve diye kolay gelse de 22. yıl geride kaldı.

Bırakın Sakarya’yı Türkiye’nin en güçlü yazılı medyası olarak 23. yılında da yoluna devam ediyor…

Siz bakmayın yazılı medya önemini yitirdi diyenlere… Siz işinizi doğru ve güzel bir şekilde yaptığınız sürece daha uzun yıllar yazılı medya yoluna devam edecektir.

Bu arada bazılarının internet, bazılarının dijital, bazılarının yeni diye nitelendirdiği medya sektöründe de varız. Elbette teknolojiyi ve yenilikleri YENİGÜN Gazetesi olarak takip ediyor ve orada da yerimizi yıllardır almış durumdayız.

Sakarya YENİGÜN Gazetesi internet sitesi Sakarya’da gün içinde sizlere en fazla haberi en doğru ve güvenilir şekilde ulaştıran haber sitesi olma özelliğini yıllardır sürdürüyor.

Biz 22 yıldır zaman zaman değişim de yaşasak tüm çalışma arkadaşlarımızla işimiz olan habercilik kapsamında şehrimize nasıl katkı sunarız, şehrimize nasıl hizmet ederiz diye mücadele veriyoruz.

 

Bu mücadelemizi 23’üncü yılda da her ilçeden bize haberleriyle güç katan adeta kader birliği yaptığımız dostlarımızla, her biri ayrı bir değere sahip çalışma arkadaşlarımızla, her gün bir gazete alıp Sakarya’dan haberdar olmayı sürdüren siz değerli okurlarımız ve verdikleri ilanlarla gücümüze güç katan kıymetli dostlarımızla hep birlikte vermeye devam edeceğiz…

 

        

 

 

Bu yazı toplam 480 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU