Günün Tarihi:18 Nisan 2021

Dile kolay tam 20 yıl geçti!14 Şubat 2020 , Cuma


Müjdat Çetin

Bundan 20 yıl önce depremin yıktığıSakarya’da herkesin karamsarlık yaşadığı,  şehrin ne olacağını merak ettiği ve hatta şehri terk edişlerin bile olduğu ortamda kendi ellerimlekurduğum çadırda o dönemin Adapazarı Gazetesi’ni hazırlayıp depremle ilgili bilgileri aktarmanın uğraşı içindeydik.

Deprem enkazından 18 saat sonra sağ olarak çıkarılan ve 6 ay boyunca Ankara’da tedavi süreci yaşayan yerel gazeteciliğinduayeni merhum Necdet Güngörsün’den haber geldi. “Bekleyin geliyorum. Yeni gazeteyi çıkaracağız, ekibi toparlayın” diye.

Hızlı bir şekilde deprem öncesinde kendi gazetemizi kuracağız düşüncesiyle çıktığımızyolda, 45 saniyede giden umutlarımız bizim için yeniden doğdu. Ve 14 Şubat 2000’de şehir merkeziyıkık olduğu için ErenlerTOPÇA’daYENİGÜN Gazetesiyayın hayatına geçirdik.

Dönemin önemli isimlerinin yer aldığı kadromuzlakısa sürede başarıyı yakaladık. Önce gazete kendi tesislerinde basılmaya başlandı. Ardından şehir merkezineÇeşmemeydanı’ndaVasfi Şenol’un binasına taşındık.

Bu arada özel haberler, özel röportajlar, ilçe haberleri ve ekip halinde bitmek bilmeyen enerjimiz ile kısa sürede şehrin en fazlasatan, en fazla okunan ve en önemlisi güvenilengazetesi olmayı başardık.

Yıl 2007’ye geldiğinde ise kurucumuz Necdet Güngörsün’ü kaybettik.  Gazetenin imtiyaz sahipliğini Halil İbrahim Balcı üstlendi ve Güngörsün’ün çizdiği yolda ekibimiz ile birlikte büyüyerekyola devam ettik.

2009 yılında Atatürk BulvarıDönergeçit Sokak’ta kendi binamıza taşındık. Sonrasında Sakarya Halk Gazetesi’nin de gruba katılmasıyla daha da büyüdük. Ve şu andaki daha geniş gazetemize ait olan binaya yerleştik.

Yıllar, yılları kovaladı ve 2020 yılına geldik.

Yani biz hep birlikte dile kolay gelen tam 20 yılı geride bıraktık.

Hep birlikte mutluyuz, gururluyuz ve sizlerle 21. yıldayız.

 

Bizim 21. yıla ulaşmamızda en büyük pay, şüphesiz siz okurlarımız, Sakarya halkı ile bize her zaman desteklerini veren iş ve esnaf dünyası ile dostlarımızdır.Bize olan güveninizbitmediğisürece, biz de buna layık olmayaçalışacağız.

Bu arada her gün yeni bir çağ atlayan teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil. Bir anlamda yazılı basın denilen gazeteler teknolojiyeyenilmeye başladı. Gerek ulusal, gerekse yerel gazetelerin hayatını idame ettirmesi güç hale geldi.

YENİGÜN, buna rağmen yazılı basında sadece Sakarya’da değil, ülkenin dört bir tarafında gerek içeriği, gerek baskı kalitesi, gerek satışı ile örnek olmaya devam ediyor.

Tabi ki biz de teknolojiye duyarsız kalamazdık ve kalmadık. Bildiğiniz gibi, www.sakaryayenigun.com.tr internetsitemiz ile internet gazeteciliğini yıllardır sizlere sunuyoruz.

Sakarya’nın en fazla haberiniYENİGÜN Gazetesi’nde okuduğunuz gibi, internet sitemizde de şehre yönelikher türlü haberi anındabulabilirsiniz

Sözün özü; okurlarımıza, şehrimizekarşı sorumlugazetecilikanlayışıyla,‘YENİGÜNyazarsa doğrudur’ imajıyla her zaman Sakarya’nın ve Sakaryalı’nın yanında yer almaya, her gün daha iyi, daha kaliteligazete sunmaya ilk günküheyecanla devam edeceğimizin de bilinmesini isterim.

Bu vesile ile her zaman daha iyi şartlar için imkanları zorlayan patronlarımıza,özverileriyle çalışanmesai arkadaşlarıma, aldığınızgazetelerle bizi zirvede tutan siz değerli okurlarımıza, verdikleri ilan-reklamları ile destek olan tüm dostlarımıza, kurumlarımıza, iş ve esnaf dünyasına, gazetemizin sizlere ulaştırılmasını sağlayan bayilerimize ve abone dağıtıcılarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Ayrıca özel bir gün olan Sevgililer Günü’nüzü de kutlarken,21.yılımızın da hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

 

Bu yazı toplam 92140 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU