Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Dünya nereye yönlendiriliyor ?...30 Mart 2020 , Pazartesi


Murat Kaba

3 gün önce İtalya devlet televizyonu RAI’de 2015 yılına ait bir belgesel yayınlandı. 

“Belgeselde Çinlilerin Vuhan’daki virüs laboratuvarında SARS virüsü üzerinde gizli çalışmalar yaptığı anlatıldı. Belgeselde Çinli bilim adamlarının yarasa ile farelerden bulaşan ve akciğerlerde büyük tahribata yol açan bir “süpervirüs” üzerine çalıştıkları üizerinde duruluyor. ABir grup Çinli bilim adamı yarasalardan aldıkları bir proteini SARS virüsü üzerine aşılıyor. Böylelikle yeni tip bir SARS virüsü geliştiriyorlar.”

Evet...

Ben de Koronavirüsün biyolojik bir silah olarak üretildiğine inanıyorum o nedenle benim merakla beklediğim ve ilgilendiğim konu: 

“Dünya nereye yönlendiriliyor…”

Korona virüsünden önce insan ve diğer canlıları etkisi altına alarak canlı varlıkları tehdit eden biyolojik kaynaklı araçlara biyo-silah dendiğini bilmemiz gerekiyor. 

Biyolojik silahlara biyo-terör ve biyo-harp da diyorlar. Günümüzdeki en etkili savaş tekniği şüphesiz biyo-terördür ve başta bitkiler, hayvanlar olmak üzere insanlar üzerinde de uygulanmaktadır.

Biyolojik silahlar;

* Büyük insan topluluklarının öldürülmesi yoluyla nüfusun azaltılması,

* İlaç ve aşı satmak,

* Toprakların tahliyesi ve güvenli işgal,

* Panik meydana getirip, ekonomik ve siyasi yapıları tahrip,

* Gündem değiştirmek,

* Sosyal sorunlara yol açmak gibi nedenlerle kullanılıyor...

İşte son yarım asırda sık sık karşımıza çıkarılan SARS, SADS, MERS, Hanta, Lyme, Batı Nil Virüsü, Lassa Ateşi, Kuş Gribi, Domuz Gribi, Suriye Çocuk Felci, Yeni Şap Hastalığı, Zika, Körfez Savaşı Sendromu, Ebola ve Korona diye uzayıp giden hastalıklar kelimenin tam mânâsıyla biyolojik terördür.

Laboratuvar virüslerinin yayılmasına sebep olarak, günümüzde insanlığın birbirleriyle eski zamanlara oranla daha fazla teması gösteriliyor.

Bu bahaneye siz inanırmısınız? 

Eskiden duyardım ama şimdi olgunlaşıyor tabii zihnimde; 2008-2009’da insan geçmez yüksek Bolu dağlarında içinde kuş gribi mikrobu barındıran yemler uçaklardan atılmış. Kuşlar da bunları doğal olarak taşıyıp insanlara bulaştırdı...

Yani bu gribin sebebi kuşlarmıydı da Amerika, İsrail, İngiltere, Çin veya Rusya’daki laboratuvarlardan kapıp getirdiler bu yemleri?...

2014’de Orta Afrika’da görülen Ebola’ya neden 2007’de ABD’de patent müracaatında bulunuluyor? 2010’da da patent kaydı neden yapılıyor ?...

“Afrika’yı dizginlemek, nüfusunu azaltmak, korku ve dehşete sürüklemek için” olmasın !...

Küreselleşme dijital olarak hızla dünyayı sarıyor. Koronavirüs sonrası da küreselleşme adına ulus devletlerin alacağı kararları birer birer göreceğiz.

Ülkeler IMF’den kurtulduk diye seviniyordu ama daha şimdiden 80’in üstünde ülke IMF’ye kredi için müracaat etti. 

Birleşmiş Milletler dünya hükûmeti gibi hareket etmiyor mu ? Daha düne kadar itibarı azalmamışmıydı ? 

Koronavirüs sonrasında kapitalizm ve komünizmin bir sonraki aşaması olan ”dijital, küresel, tam kontrole dayalı bir dünya modeli” gündeme gelecek.

Çin’den başlatılan “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” dünya tarihinin en büyük ticaret ve siyasal projesi, biliyorsunuz. Bu projeye çok yatırım yapıldı ve Türkiye’nin de ortak olduğu Asya Yatırım Bankası kuruldu. Bu proje ile 21. yüzyıl dijital dünyası hayata geçirilecek. 

Bu sebeple Çin yükseltilecek.

Öyle de anlaşılmıyor mu son haberlerden ?...

Hatırlayın !... Koronavirüsün ilk çıktığında Çinliler sevimsiz ilan edilmişti ama şimdi tüm dünyaya yardım eder oldular, değil mi ? Doktor gönderen, tıbbi malzeme gönderen bir Çin görmüyormuyuz ?. Yani dünyanın kurtarıcısı Çin algısı oluşturulmaya başlandı bile…

Çin dijital devlet yönetimine geçen ilk ülkedir. Çin’de bu sene başında faaliyete geçirilen “Sosyal Kredi Sistemi” aslında yapay zekânın yönettiği dijital devlet sistemidir.  

Hemen hemen her gün Çin ile görüşen biriyim...

Koronavirüs öncesi Çin’de Sosyal Kredi Sistemi test ediliyordu ve çoğu vatandaş bilgilerini vermekte tereddütlü idi ama koronavirüs korkusu ile herkes Sosyal Kredi Sistemi’ne entegre oldu. “Big data” sistemi ile Çin tam kontrol altında. 

Çin’deki yapay zekâ hangi apartmanda, hangi mahallede, ilçede kim koronavirüslü veya riskli ise tespit edebiliyor. Kırmızı, yeşil, sarı olarak kodlanan insanları sokakta yüz tanıma sistemi ile kameralar tanıyor ve kırmızı gördüklerini anında karantinaya aldılar. 

Çin’de test dilen Dijital Devlet Yönetim Sistemi bütün dünyaya ihraç edilecek.

Biz insanlığa düşen görev aklı selim olmak, teyakkuzda olmak ama asla korkmamak. Tedbirlere uymak.

Sağlıklı bir hafta dilerim...

 

 

 

Bu yazı toplam 1748 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU