Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Ekrem Yüce ile 2yıl7 Nisan 2021 , Çarşamba


Cevdet Güngör

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, göreve geldiği 5 Nisan 2019 tarihinden bugüne yapılan hizmetleri detaylı bir şekilde açıkladı. 2 yılda ilimize 1 milyar liraya yakın yatırım yaptıklarını  vurgulayan  Yüce, yanlış saymadıysam verdiği hizmetleri 114 ara başlık altında toplamış. Yüce, açıklamalarına şöyle bir giriş yapmış:

Şehrimizi tarım, ulaşım, çevre, eğitim, altyapı, üstyapı, spor ve sosyal alanlarda yeni projelerle buluşturduk. Dolu dolu geçen 2 yılın ardından yeni hedeflere ve yeni yatırımlara odaklandık. Pandemiye rağmen hamdolsun açılışlar ve temel atma programlarımızla hizmetlerimizi sürdürdük. İnşallah önümüzdeki süreçte de çalışmaya, şehrimiz için üretmeye devam edeceğiz. Destek sunan, katkı sağlayan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Tarımsal kalkınma

 Yüce, göreve geldiğinden beri bir tarım kenti olan Sakarya’da “Tarımsal Kalkınmaya” büyük önem veriyor.  Özellikle kenevirden yapılan çeşitli ürünleri ben Yüce’nin açıklamalarından öğrendim.

Yüce, BELPAŞ vasıtasıyla hizmet veren  Süt54, Bal54, Yumurta54, Fındık54 ve Et54 ofisleri ile söz konusu tarımsal ve hayvansal ürünlerin  halka ulaşmasını da sağlıyor. Yakında kabak ürünlerinin yer alacağı Gar Meydanı’ndaki “Gabak54”  satış ofisi de hizmete girdi.

Esnaftan şikayet yok”

Kamuoyunda Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği yukarıda belirttiğim hizmetlerin aynı alandaki esnafları mağdur edip etmediği merak ediliyordu. Yüce, geçtiğimiz hafta gazetemize yaptığı ziyaret konusunda bu konuya açıklık getirerek, “Bugüne kadar hiçbir esnaftan şikayet gelmedi” dedi. Hani  “Her satıcının bir alıcısı vardır” diye bir söz vardır işte o misal.

SSK Kavşağı

Yüce’nin Türkiye genelinde hayvansal ve tarımsal hizmetler bakımından örnek olduğu bir gerçek. Şüphesiz Yüce, iki yıllık hizmet süresi içinde sadece tarımsal ürünlere ağırlık vermedi.  Örneğin; şehir içi ulaşıma nefes aldıracak SGK Köprülü Kavşak projesi. Ben bildim bileli SSK kavşağında hep bazı düzenlemeler yapıldı. Ancak hiçbiri kavşaktaki trafik akışını rahatlatmadı. Dilerim son  proje bunu sağlar. Yenikent-Serdivan ulaşımını rahatlatacak Sebahattin Zaim Bulvarı-Yazlık köprü geçitli kavşakta önemli bir proje. Pekşenler’den şehre yeni bir giriş kapısı açacak olan yeni otoban çıkışı da ulaşım ile ilgili öne çıkan projeler arasında yer alıyor.

Bu arada içmesuyu kaynağımız Sapanca Gölü’ne destek sağlayacak Akçay Barajı projeside yakında hizmete girecek. Karaman’daki Güneş Enerji Santrali ile  Büyükşehir Belediyesi kendi enerjisini kendisi üretecek.

Raylı sistem

Yukarıda da belirttiğim Büyükşehir Belediyesi, 2 yıl içinde 1 milyar liraya yakın bir harcama ile 114 ara başlık halinde yatırım yapmış bulunuyor. Ekrem başkanı hizmetleri nedeniyle kutluyorum.

Kutlarkende kendisine naçizane bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Ekrem başkan göreve geldiği ilk günlerde şehir içi ulaşımda “Raylı Sistem Projesi’nden” söz etmişti. Hatta projenin ilk 2 hattının nerelerden geçeceğini de bir basın toplantısı ile duyurmuştu.

Ekrem başkan görev süresinin 2. bölümünde şehrimizi raylı sisteme de kavuşturursa bu hizmetlerini taçlandırmış olur.

 

 

 

Bu yazı toplam 365 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU