Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

En yakın Karadeniz28 Mayıs 2019 , Salı


Ahmet Şen

     Sanırım hatırladınız bu sloganı. Çok değil tas tamamına bundan 9 buçuk yıl önce icat olmuş bir slogan bu.

     Evet ‘En yakın Karadeniz Karasu’ şeklindeki sloganımızın altında birçok ima var, gerçek var. Sloganın bulunduğu ilk günlerde bazı kamu araçlarının üzerlerinde bile İlçemiz Karasu’yu tanıtan acarlar longozu, maden deresi, küçük boğaz ve sahilimizden bazı fotoğraflar vardı. Bunlar gerçekten de benim çok hoşuma gitmişti.

     Bu slogan kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum kendisini. Elbette o zaman İlçemiz Belediyesi kendisini tanıtma adına bir yaz sezonu boyunca sayısız etkinlikler düzenlemiş, festivaller, konserler, plaj voleybolu şöleni, folklor gösterileri gibi birçok organizasyon tertiplemişti. Yurt dışından gelen sanatçılar  ile yapılan konserlerde Karasu dolup taşmış, harika günler yaşanmıştı. İşte o günlerdeki o büyük hareket, Karasu’muzun tanıtımı açısından hayli yararlı olmuştu. 

     Bunların üzerine 5 yıl boyunca da EMİT fuarı heyecanı yaşadık. Bu organizasyon da Karasu’nun tanıtımına büyük katkı sağladı. Bu anlattıklarım, Sayın Mehmet İspiroğlu’nun MHP den seçildiği ilk yıllarda doludizgin yaşanmıştı. Tüm bu etkinlikler, cüzi rakamlarda gerçekleşmişti. Çünkü o dönem mevcut belediye başkanı muhalefet partisindeydi.

     Şimdi gelelim anlatmak istediğim meseleye. Yukarıda saydığım organizasyonlar içinde olan Plaj Futbolunun önemini halen anlamış değiliz. Tam 18 yıldır ilçemiz Karasu’da resmi anlamda var olan plaj futbolunun 2019 yılında sekteye uğraması ihtimalinin yüksek oranda olduğunu duyuyorum.

     Bu yıl, daha öncekiler gibi coşkulu olmayacak sanırım. Ya da hiç düzenlenmeyecek galiba. Tam kesin konuşmuyorum çünkü kimse bir şey bilmiyor. Bu tamamen benim görüşüm.

     31 Mart sonrası ilçemizin yeni belediye başkanı sevgili İshak Sarı’ya düzenlediği basın toplantısında bu soruyu yönelttim. Karasu Belediyesinin yıllardır Türkiye şampiyonası Karasu etabına sahip çıktığını anlattım ve 2019’da ne olacağını sordum. ‘Sizin bakış açınız nedir?’ dedim. Bana verilen cevabı sizlere aynen aktarıyorum; “sahil orda, plaj orda, kum var, kalelerde orda. Gitsinler oynasınlar”.

     Evet bana verilen cevap bu. Varın gerisini siz anlayın. Endişelenmekte haklı mıyım, değil miyim?

     Şahsen aldığım bu cevap bana plaj futbolunun artık sekteye uğrayacağı izlenimi verdi. Elbette kimseye kızmak gibi bir lüksümüz yok. Davul da, tokmak ta Sayın İshak Sarı’da. İstediği gibi konuşabilir ama 18 yıldır devam eden resmi bir gelenek, sırf mali disiplin ve futbolu dışlama adına yok sayılamaz. Sayılmamalı. Bu ilçe bir kez Türkiye plaj futbolu şampiyonu olmuş, bir ikincilik yaşamış ve ardından yüzde yüz yerli futbolcular ile önemli derece elde etmiştir. Son sözüm budur. Şen ve esen kalın.

Bu yazı toplam 404 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU