Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Erdoğan Trump Görüşmesi21 Kasım 2019 , Perşembe


Ümit İpeksoy

Bir gün bunları da göreceğiz deseler, herhalde inanmazdık.

Sayın Cumhurbaşkanının Amerika’ya son gidişinde neler yazıldı neler. Malum medyayı takip edenler görmüşlerdir.

.  Amerikalılar, Erdoğan’ın mal varlığını açıklayacak, bu olmasın diye yalvarmaya gidiyor diyenler,

.  Ne olur bize yaptırım uygulamayın ne isterseniz yaparız diye af dilemeye gittiğini söyleyenler,

.  Hatta Erdoğan’ı Amerika da tutuklayacaklarını söyleyenler oldu.

İnanın bak…

Ama ne olduysa birde baktık ki ekranda Trump ve Erdoğan oturuyor, Türkiye’yi her fırsata ağır yaptırımlarla tehdit eden senatörler karşılarına dizilmiş ağzının içine bakıyorlar.

Üstelik konuşmaları sırasında teröristlerle, sivil etnik grupları karıştıranlara hadlerini bildirip lafı ağızlarına tıkıyor sayın Cumhurbaşkanı: “YPG’li teröristlerden bahsediyorsunuz herhalde” diyerek.

En son S 400 meselesi ve Barış Pınarı harekâtını kastedip “ Türkiye’ye hiç kimsenin yaşamadığı bir gazabı yaşatacağız” diyende oradaydı.  Cumhurbaşkanının deyimiyle “ O da dersini aldı”.

Ekonomik yaptırımları Erdoğan’ın yüzüne haykırmak için çağırdılar dediler, Trump ve ekibi ticaret hacmimizi 100 milyar dolara çıkaracağız dedi.

Erdoğan’la ne görüşecek, yarım saatte sepetler bizimkileri dediler. Beyaz Saray tarihinde ilk defa bir lider 6,5 saat kaldı Amerikan başkanı ile birlikte aynı salonda.

Trump sağ gösterip sol vuracak Erdoğan neye uğradığını şaşıracak dediler.  Trump : “ Çok büyük bir lideriniz var. Ben bu adamın fanıyım, hayranıyım” dedi.

Mektup öyle elden götürülmez. Amerika ile Trump’la böyle kapışmak olmaz, Büyükelçiye verin o götürsün dediler. Başkan Erdoğan (seviyesiz) “mektubunuz yok hükmündedir” diyip masasına bıraktı Trump’ın. Üstelik bir teröristle görüşmesinin kendisini üzdüğünü dile getirerek. 

Trump sesini bile çıkarmadı.

Ne oldu dersiniz bütün bunlardan sonra?

Yok, yok yanlış anladınız.  Amerika ve Avrupa da demiyorum. Oralarda New York Times ‘tan tutun HeraldTribün’e kadar hepsi aynı şeyi yazıp söylüyorlar. İçleri almasa da, hizmet ettikleri güçlerin ağırına gitse de “Erdoğan istediğini aldı” diyorlar.

Ben bizim medyayı ve muhalefeti soruyorum…

. Erdoğan’ın yüzü biraz asık istediğini alamamış! ( Niyet okumalar başladı)

. O mektup öyle mi verilir, suratına niye çarpmadın!  ( Zaten devlet yönetmek Hacivat-Karagöz oynatmak sana göre).

. Bak demedim mi F 35’ler den hiç haber yok! (Eskiden adını bile anmadıkları F 35 - S400 inceleme komisyonunu da kurmak zorunda kaldılar).

. S 400 işi çözülmedi, sıkıysa kurmaya başlayında görelim! ( Yahu sen alırken de böyle demiştin. Sıkıysa alın da görelim diye.)

Yâni;  Doğu Cephesinde Değişen Bir Şey Yok.   Allah-ü Teala ıslah etsin ne diyelim.

 

Bu yazı toplam 327 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU