Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Ergün Atalay ve Sakarya28 Mayıs 2020 , Perşembe


Cevdet Güngör

Demiryol-İş Sendikası ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile  abi-kardeş  olarak zaman zaman sohbet ederiz. Daha doğrusu dertleşiriz.

            Ergün Atalay ile tanışıklığımız   kendisi Demiryol-İş Sendikası Sakarya Temsilcisi olduğu yıllara dayanır.

            Ergün Atalay sendika temsilciliğinden Türk-İş Genel Başkanlığına  uzanan sendikacılık mücadelesinde hep  inandığı doğruların yanında olarak gelmiştir.

            Şunu da özellikle belirtmek isterim Ergün Atalay’ın geldiği noktada kimsenin övgüsüne ihtiyacı yoktur.  Zaten sendikacılıkta başarısının ana temeli de budur.  Bulunduğu yere kendi doğruları ile gelmiştir.

***

             Atalay, bir ara sendikacılık kariyerini noktalamayı ciddi olarak düşünmüştüHarun Toçoğlu ile birlikte  konu ile ilgili Ankara’da olumlu geçen bir  anımız vardır.  Sonuçta o anı güzel  bir şekilde noktalanmıştı.

            Ergün Atalay’ın Türk iş Genel Başkanı olarak zaman zaman gerçekten haksız eleştirilere  uğradığı olmuştur.  Ancak kendisineÇamur at izi kalsın’ mantığı ile  yapılmaya çalışılan haksızlıklar hep geri tepmiştir.

            Benim bu sütunlarda birisi için böyle net ifadeler kullandığım pek yoktur. Ancak Ergün Atalay ile zaman zaman benzeri ifadeler kullanırım. Çünkü Ergün Atalay’ın başta ben olmak üzere kimsenin övgüsüne ihtiyacı yoktur. Çünkü Atalay nereye geldiyse kendi çabası ile gelmiştir.

                            Gerçek bir Sakaryalı

            Ergün Atalay’ı taktir etmemim belki de  en  önemli  nedeni hangi göreve geldiyse Sakaryalı olduğunu  hiç unutmamasıdır. Sakarya ile ilgili elinden geleni yapmasıdır. Ayrıca yaptığı tüm konuşmalarda bir yerlere mutlaka Sakarya’yı sıkıştırmıştır.

            Bence Sakaryalı olmak lafla değil, Atalay gibi olmaktır.

             

                                       3 bin 500 yatak

            Ergün Atalay, son  korona illetinde de elindeki imkanları hastalık ile ilgili en son noktasına kadar kullanmıştır. Söz konusu salgında en büyük riski taşıyan ve en kutsal görevi yapanlar sağlıkçılarımızdır. Öyle   servislerde ve yoğun   bakımda koronavirüsüne yakalanmış hastaların sağlıklarına kavuşmaları için  yakın temas çırpınmak öyle kolay bir iş değil. Kendilerini bu vesile ile bir kez daha şükran ile yad ediyorum.

Atalay da başta Sakarya olmak üzere her kademedeki sağlıkçılarımızdan övgü ile bahsediyor.

            Sağlıkçılarımız koronalı hastalar ile mücadele ederken günlerce evlerine gidemediler. Çoluk çocuğundan ayrı kaldılar. Hatta ve hatta sadece Sakarya’da 156 sağlık görevlisi koronalı hastalara şifa olmak uğruna kendileri koronavirüsü ile tanışmak talihsizliğine maruz kaldılar.

            Ergün Atalay, korona illeti ile mücadele eden  ve bu nedenle evlerine gidemeyen sağlıkçılara Türkiye genelinde  ama sendikaların  misafirhanelerinde ama bazı otellerde tam 3 bin 500 yatak  tahsis edilmesini sağladı. Atalay’ın bu amaçla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mehmet Akif Çakar’ın  da devreye  girmesi ile  sağlıkçılara  tahsis  ettiği  otellerden biri de Tuncay Şanlı’ya ait olan Serdivan’daki 80 yataklı Otel 17’dir.

Ergün Atalay hemen her konuda gösterdiği ahde vefa örneğini  bu konuda şöyle ifade etti:

Bundan sonra Sakarya’ya gelecek sendikacılar Otel 17’den başka bir otelde kalmazlar, kalamazlar.”

DİP NOT:  Otel 17 korona ile mücadele de yataklarını salgın nedeni ile evlerine gidemeyen sağlık personeline tahsis ederek  güzel bir hemşerilik görevi yaptı.  Otel 17 dezenfekte işlemlerinin ardından yarından itibaren yeniden müşteri kabul etmeye başlıyor. Bu arada Adapazarı’ndaki bazı otellerin Otel 17’ye yapılan teklifi kabul etmediğini  sağlıkçılarımıza yatak vermediğini de  bilgilerinize sunarım. Bu nedenle Otel 17’nin sahibi Tuncay Şanlı  gerçekten taktir edilmeyi hak ediyor. Bende kendisini taktir ediyorum. Çünkü marifet iltifata tabidir.

 

Bu yazı toplam 167 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU