Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Ezik Macron28 Ekim 2020 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Bu köşede daha önce de çok yazıp çizdik. Bu Macron, Erdoğan ve Türkiye karşıtı söylemleriyle ve icraatlarıyla gündemi meşgul etmeye, hem kendini hem de ülkesini rezil etmeye devam ediyor.

Macron'un her tehdidi karşısında, Sayın Erdoğan'ın kâle almaz tavırları ve “elinden geleni ardına koyma” cümlelerini işittikçe daha da sinirleniyor. Charlie Chaplin gibi yerinde zıplayıp duruyor. Macron'un karşısına ( aslında tüm dünyanın karşısına demek daha doğru olacak) ilk defa milletinin gücünü arkasına almış, adalet için savaşan, korkusuzca vatanını, milletini ve dinini savunan Müslüman bir lider çıktı.

Zaten dünya üzerinde ki kıymeti, sömürgelerden kasasına aktardığı para mesabesinde olan Fransa'ya  “ Sen de kimsin” dedikçe hırslanan Macron'un, demokrat ve insan hakları savunucusu yaldızları dökülmeye başladı. Altından çıkanlar son derece iğrenç.

Peygamber Efendimize bile dil uzatan, İslam’ı yeniden şekillendirme gibi boyunu çok aşan cümleler kuran, insanlıktan uzak bir faşist. 

Şu an da Sayın Erdoğan ve Türkiye, tüm dünya için İslam'ın yegâne koruyucusu ve temsilcisi durumunda.

Her yıl, Afrika kıtasında ki sömürgelerinden, yüz milyarlarca euro'yu cebe indiren Fransa, Türkiye'nin Afrika’daki sahipsiz, mazlum, Müslüman devletlere kol kanat germesinden ve onlara hamilik ederek, kendi ülkelerinin sahip olduğu kaynakları kendi milletleri için kullanmaları fikrini aşılamasından çok rahatsız.

Çünkü Türkiye'nin Afrika da en yakın ilişki kurduğu ülkeler Fransa'nın sömürgeleri.

Aç bırakılmış ve sefalete terkedilmiş bu ülkeler şimdi Türkiye'nin desteğiyle ayağa kalkmaya ve gerçek bağımsızlıklarına kavuşmaya çalışıyor. Tam da olması gerektiği gibi.

Fransa, yüzyıllardır özellikle Afrika kıtasında yaptığı zulüm, işkence ve soykırımların üzerinde oturuyor. Pervasızca, umursamazca ve küstahça.

Öldürdüğü Müslümanların sayısını kendileri bile bilmiyor.

Bu utanç yetmezmiş gibi kendi ülkesinde, birinin çıkıp, Afrika da yaptığı zulmü ve işkenceyi ifade etmesine bile yasak getirmiş durumda. Yani dedeleri acımasızca ve işkence ile öldürülen, on binlerce Cezayirli genç, şimdi Fransa da yaşıyor ve ikinci sınıf insan muamelesi görmeye devam ediyor. Tahsili ne olursa olsun. Çünkü onlar, Fransa ve Fransız halkının önemli bir kısmı tarafından, zavallı ve ezik, 3. sınıf insanların torunları olarak görülüyor.

Kibre bak!

Bu yüzden Sayın Erdoğan,  zavallı, kıymeti kendinden menkul, popülist ve faşist Macron'u ezdikçe, içime su serpiliyor, sıcak yaz güneşinde şerbet içmiş gibi oluyorum.

Tüm bunlar tamam da, bu Müslüman devletlerin hali nedir.

Suudi Arabistan ve BAE emirleri açıklamalar yapıyor. Ne diyor: “Denklem basit. Erdoğan Macron'a saldırdığında Macron'un haklı olduğunu bilin”.

Yazıklar olsun. Satılmış, alçak, hain, Müslüman düşmanı soysuzlar.

Güya, inandıklarını söyledikleri dinin peygamberine, Terörist diyen Macron'u her halükarda haklı olan taraf olarak görüyor.

Macron ne söylerse söylesin. Dinine hakaret etse de, ülkesinde ki Müslümanlara eziyet edip asimile etmek istese de, Müslüman olan herkesi aşağılayıp terörist muamelesi yapsa da, İslamiyet’i bölmeye ve parçalamaya çalışsa da Macron haklı!

 Sizler gibi ülkesini yönetme hakkı almak için her şeyini verenler bir gün verecek bir şeyleri kalmadığında, ihanet ettikleri halkının ayaklarının altında ezilip gidecekler.

O günler de çok uzakta değil...

 

 

 

Bu yazı toplam 12882 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU