Günün Tarihi:28 Haziran 2022

Görmezlikten gelmek.7 Ocak 2016 , Perşembe


Ahmet Şen

Bölgesel Amatör Lig’deki takımlarımızdan Karasuspor’un çıkmazlarını bugün itibarı ile görmezlikten gelmek bizlere yakışmıyor diye düşünmekteyim. Tıpkı sevgili spor yazarı Hakkı Yalçın’ın dizelerindeki gibi; “Üşümek başka bir şeydir. İnsanın insanlığını bile alır. Üşümenin ne olduğunu, çocukluğunda aklında ayaz geceler kalanlar bilir”.
Kısacası Karasusporumuzun durumu da tıpkı o ayaz geceler gibi akıllarda kalır. Çok değil bundan üç sezon önce rakibimiz olan Afyon Emirdağspor yaşamıştı bu aymazlığı ve ayazı. Hatta o sezon Emirdağspor üçüncü maçta çekilmişti ligden. Biz ise ilk devreyi tamamladıktan sonra çekiliyoruz yada sahipsizliğimize isyan edercesine. “Şimdi ne olacak?” diye sorarsanız, olması gerekenleri yazacağım. Başkan Yılmaz Ekşi bıraktığını söyledi. Kim gelirse gelsin yardım edeceğini de belirtiyor. Buraya kadar her şey güzel. Anlaşılmayacak kadar da kötü değil ama sevgili Ekşi; “bıraktım” demekle olmuyor. İstifa edip olağanüstü kongre kararı alacaksın. Kongre tarihini belirledikten sonra, üyelerin salt çoğunluğu ile yapılan kongre sonrası yeni yönetime devredeceksin.  Eski yönetim olarak bunu yaptıktan sonra istifa edeceksin. Buna da “resmi prosedürüdür” diyeceksin.
Ha çoğunluk sağlanmamış olabilir. Bir hafta sonra aynı saatte aynı yerde ikinci kongre olacak. Üyelerin kongreye katılıp-katılmamaları önemli değil. Baktın kimse sahip çıkmıyor alırsın tüm kulüp evraklarını verirsin Kaymakam beye. Olmadı Belediye başkanına. Onlarda gereğini yaparlar ve bunun adı da Kayyum yönetimi olur. Sonrası nasıl olur bilemeyiz elbette ama bildiğimiz bir şey var ki son sezonlara baktığımızda Karasuspor ve Karasu’muz il bazında hatta Marmara bölgesi itibarı ile bir marka oldu. Hem ligden çekilmemiz, hem de sahipsiz kalmamız, inanın bu marka değerimizi düşürecektir.
Bir kez daha sesleniyorum sevgili futbol severlerimize; Karasu’muzun  güzide esnafları ve iş adamlarına. Bölgesel Amatör Ligde, bir sezonda 26 maç yapıyoruz. Bunların 13ü deplasman, 13 içeride. Bu sezonki rakiplerimizin sadece ikisi il takımı. Diğerleri bölgemizdeki yakın illerimizin ekipleri. Bu da demek oluyor ki, en iyi reklamımızı yapan Karasuspor.
Biz de bu kulübe sahip çıkmayacağız da, neye sahip çıkacağız? İlçemizde inşaat sektörü ile iştigal eden 100’e yakın müteahhidimiz var. Hepsi il dışına yazlık daire satışları yapmaktalar. Elbette bu satışlarının çoğu reklam ile olmakta. Buyurun size, kendinizi en iyi şekilde tanıtacak bir reklam fırsatı. Haydi hep beraber, birlik ve beraberlik içinde yine eskisi gibi o gülen futbol yüzümüz ile mutlu yarınlara çıkalım. Tüm samimiyetimle söylüyorum, spor sevgi ve kardeşliktir. Karasuspor’u kaybedersek kendimize olan sevgimizi kaybetmiş oluruz. Şimdilik şen ve esen kalın.
---

 

 

Bu yazı toplam 637 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU