Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Güzel temenni5 Mayıs 2022 , Perşembe


Cevdet Güngör

                             Tever;  “’Birlikte olursak güçlü oluruz..’

Ramazan Bayramı nedeniyle siyasi partilerin hemen hepsinde bayramlaşma törenleri yapıldı Söz konusu törenlerde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Örneğin; CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç,  il binasında yapılan bayramlaşma törenine katıldı. Şimdi :”Ne var bunda bir partinin milletvekili tabi ki yapılan bayramlaşma törenine katılacak” diyenler olacaktır. Neyse  ben detaya girmeyeyim . Anlayanlar, anlamayanlara bir zahmet anlatsınlar.

  ****   **** *****   ***  *

AKP İl Binasında yapılan bayramlaşma töreninde ise, tam bir birlik ve beraberlik havası vardı. Programa Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkanvekili Muhammet Levent Bülbül, İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Aile Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Gençlik Kolları MYK Üyesi Enes Kaşkaş, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Parti Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Mahalle Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Görüldüğü gibi programda sadece AKP değil, Cumhur İttifakı birlikteliği de göze çarpıyordu.

    AKP İl Başkanı Yunus  Tever’in bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmadaki şu sözleri dikkatimi çekti. “.. Bizim kardeşlikten başka yolumuz yok. Her insanın hatası olabilir, ama büyüklük insanların hep birlikte kardeş olmasından geçer. Birlikte olursak hep beraber güçlü oluruz. .”

********   ****   *** 

Tever’in bu sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Daha doğrusu ilimizin sorunlarının çözümü adına katılıyorum. AKP Sakarya Teşkilatının tüm il ve ilçe yönetimleri ile belediye başkanları ile ve milletvekilleri ile birlik ve beraberlik içinde olması, ilimizin sorunlarının çözümü açısından bence çok önemli bir faktördür. Hele de sorunların çözümü açısından Cumhur İttifakı ortakları MHP’de bu birlik ve beraberlik yürüyüşüne katılırsa sorunlarımızın çözümü daha bir hız kazanır.

Örneğin bence ilimizin şu an en önemli sorunlarından biri şehir içi ulaşımda raylı sistemdir. Raylı sitemi İzmit’e, Bursa’ya ya gittiğimizde uzaktan gıpta ile izlemekten kurtulmak istiyoruz. Yukarıda bahsettiğim birliktelik, Ankara’da gücünü gösterdiğinde kısa süre içinde şehir içi ulaşımda raylı siteme kavuşuruz. Tabi önceli Yenikent ile merkez arasında olmalıdır. Tabi şimdi bu sözlerime; ”Raylı sitem geldi de, Yenikent kusur kalsın” diyenler olacaktır. Biz iyi düşünelim de iyi olsun.

**   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ***   ****

Aynı şekilde çözümsüzlük çukuruna düşmüş gibi duran, Karasu demiryolu da böylesi bir birlik ve beraberlik rüzgarı ile çözüme kavuşma açısından olumlu bir noktaya gelir. Böylece olmayan Karasu demiryolu,  toprağa gömülen paralar ve müteahhide fazladan ödenen milyonlar ile gündeme gelmekten kurtulur.

Bilmem çok şey mi istiyorum.

Bana göre çok değil ama AKP milletvekillerimiz ne der bilemiyorum.

 

Bu yazı toplam 92 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU