Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Hakkımızda…15 Mayıs 2019 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

İlginçtir seçim döneminde birisi çıktı bizim olmadığımız siyasi bir toplantıda şahsımla ilgili hiç alakası olmayan söylemlerde bulunmuştu. Ses kayıtlarını defalarca dinledim. Şahsımla ilgili yapılan değerlendirmeler beni hayrete düşürmüştü. Sahip olduğu mevkiinin farkında olmadığını kendisinin “Koltuk Sevgisi” nin büyük olduğunu gördüğümden o gün ilgi alanıma girmişti.

Bazı insanların şahsımı eleştirirken yalan, iftira ve nefret derecesine varan değerlendirmelerde bulunmalarına şaşırmıyorum. Şunu belirtmek isterim ki bütün pozitif yaklaşımlarımı “boşuna gayret” olarak bir bir terk ettiğimi belirtmek isterim.

Koltuk Sevgisi” bilimsel bir araştırma konusudur! Yani; müdür koltuğu, milletvekili koltuğu, ilçe başkanı koltuğu, amir koltuğu, memur koltuğu, genel başkan koltuğu ve diğer her türlü makam ve mevki anlamındaki koltuk!

Koltuk sevgisi, “Güç odağı”!

Bilime inanan insan olarak bu sonuca göre bazı koltuk ve mevki sahiplerinin durumunu yeniden değerlendirmek gerekir.

Bu bilimsel gerçekle birlikte birde “siyasi konjektür  ve “sosyolojik gerçekler”in  göz önünde bulundurulması gereğine de inanmaktayım!

 

Susmak ve doğruları gizlemek bize yakışmaz!

 

**  **

Seyfullah Hacımüftüoğlu

Sanırım 1985 yılı fahri olarak gazete muhabirliğine başladığım yıldı. 1987 yılında Taraklı ilçe olmuş Seyfullah Hacımüftüoğlu kurucu Kaymakam olarak atanmıştı. Geçtiğimiz günlerde MGK Sekreteri Taraklı’nın ilk Kaymakamı Seyfullah Hacımüftüoğlu Valimiz A.Hamdi Nayır ile birlikte yemek yarışması ödül gecesi programı nedeniyle Taraklı’ya geldiler. 30 yılı aşan bir süre sonra Seyfullah HacımüftüoğluTaraklı benim memleketim” diyerek bizlerle bir kez daha hasret giderdi.Sıla hasreti giderdi.

Ödül töreni gecesinde Hacımüftüoğlu bakın neler söyledi?

“Ben Taraklı Kaymakamlık görevine başladığımda bu meydanda ilçe oluşumuzu kutlama töreni yapmıştık. İzzettin Kömürcü muhabirlik yapıyordu. Aradan 30 yıl geçti hala muhabirlik yapıyor. Muhalefet haberciydi. Taraklı için pozitif katkılar sağlayan bir haberciydi.” diyor.

 O dönemde Taraklı ile ilgili haberler yaparken o günkü belediye başkanının icraatlarını elştiriyordum.

2004 yılında Belediye Başkanı seçilen Tacettin Özkaramanİzzettin Kömürcü’nün gündeme getirdiği meseleler vatandaşların sorunu olan meselelerdi” diyor.

Gelelim asıl meseleye

Basın Taraklı’nın sesidir, gözüdür, kulağıdır

Bunu anlatmaya da sanırım gerek yok.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 435 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU