Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

“Hamam” Taraklı için acil ihtiyaçtır…26 Haziran 2019 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

“Hamam” Taraklı için

acil ihtiyaçtır…

İnsanların sağlıklı bir şekilde temizlenmesini sağlayan ve Osmanlı’nın en önemli geleneklerinden birisi olan ‘hamam’ kültürü, ne yazık ki Taraklı’da unutuldu. Ulucamii mahallesi’ndeki tarihi “Hamam” 30 yıldır ne yazık ki işletilmiyor. Eskiden buradaki “Hamam” çok rağbet görürdü

Evlerde banyoların çoğalması ve “Hamam”ın işletilmesinin çok masraflı olması “Hamam” işletmeciğine de ilgisizliğin başlıca sebebi.

Taraklı’da ki eski “Hamam” kültürünü belki canlandıramayabiliriz ama “Hamam”’ın mutlaka açılması ve banyo hizmeti vermesi gerekir. “Hamam” Taraklı için acil ihtiyaçtır.

Elbette herkesin evinde banyo var. Ama ilçeye farklı yerlerden gelen vatandaşlar var. Bu insanların banyo yapması gerekiyor. Eski tarihi hamam biraz tadilatla banyo hizmeti verebilir

**   **   **

İş üretmeye odaklanın!

31 Mart yerel seçimlerinde İbrahim Pilavcı Taraklı’nın yeni Belediye Başkanı seçildi. Aradan geçen 3 aylık zamanda Başkan Pilavcı Belediyenin borçlarını, alacaklarını yani mali yapısını yada belediyenin işleyişi ile ilgili genel durumu sağlıklı bir şekilde analiz etmiştir.

Ramazan ayı geçti, İstanbul seçimleri yapıldı. Sakarya’da MHP nin tek Belediyesi Taraklı Belediyesi’nin artık önü açıldı. İbrahim Pilavcı tüm dinamikleriyle, siyasetçileriyle seçimlerde sözünü verdiği vizyon projeler için “iş üretmeye odaklanmalıdır” diye düşünüyorum.

**   **   **

Ego ile siyaset yapanlar İnşallah Sayın Başkanı etkilemez.

Sayın Başkan İbrahim Pilavcı’ya önerilerde bulunmak istiyorum. İnşallah ego, bencillik, hırs ve kişisel çıkar için siyaset yapanlar Sayın Başkanı etkilemez. Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ekibiyle özgür iradesiyle, ufku açık vizyonel projelerle kendini makam odasına hapsetmeden Taraklı’ya hizmet etmeli “diye düşünüyorum. Böyle düşünmek istiyorum. Ama bu saydığım etkilerden etkilenmeden yoluna devam etmeli.

**   **   **

Çevremizi korumuyoruz,temiz tutmuyoruz.!

Hergün yürüyorum. Ve hep farklı bölgelerde yürüyorum. Yerde gördüğüm çöpleri toplayıp çöp konteynırlarına bırakıyorum. Yürüdüğüm alanlarda her gün görevliler tarafından temizleniyor. MEDENİ İNSAN ASLA ÇEVRESİNİ KİRLETMEZ… Çevreyi temiz tutalım,kirletenleri de utandıracak biçimde uyaralım.

 

 

Bu yazı toplam 411 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU