Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Herşey Çok Güzel (mi) Olacak ?15 Mayıs 2019 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Şimdi moda bu slogan, moda diyorsam essahtan moda. Çünkü tekmili birden ne kadar şarkıcı, oyuncu, yazar, çizer varsa bir anda baktık ki “ Herşey çok güzel olacak “ diye tweet atmaya başladılar. Toplumun bu ileri görüşlü (!), son derece aydın (!), okumuş (!), yazmış (!) ve ülkenin geleceği konusunda ciddi fikirleri olup bunların uygulanamadığını düşünenler (!) kaygılarını dile getirmek için bu yolu seçmişler.

Anlaşılan istenen şey değişim. Yani AK Parti ve onun zihniyeti gidip, CHP ve onun zihniyeti geldiğinde ülkenin geleceğinin daha aydınlık olacağını ve daha huzurlu bir ülkede yaşayacaklarına inanıyorlarmış.

Yani diyorlar ki;

Tayyib Erdoğan giderse  Amerika, kuzey Suriye de bir uydu devlet kurmaktan vazgeçecekmiş bizde bu terör belasından tereyağında kıl çeker gibi kurtulacakmışız,

Tayyib Erdoğan giderse Türkiyenin hava savunma sistemi almasına ne gerek var zaten Amerika ve Avrupalı dostlarımız bizi korurmuş. Tıpkı Suriye'nin bizi tehdit ettiğinde getirdikleri Patriotları işlerine gelmeyince söküp götürdükleri gibi,

Tayyib Erdoğan giderse Doğu Akdenizde ki dünyanın en büyük doğal gaz yataklarından bize ve Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimize düşen payı, batılı dostlarımız hakkaniyet ölçüsünde bizimle paylaşırmış. Zaten adamların tarihleri mazlumlara kol kanat germekle geçmemiş mi? Bugüne kadar petrol için, elmas için, doğal gaz için kimi sömürdükleri yada paramparça ettikleri görülmüş bu medeni ülkelerin.

Değil mi...

Gerçekten ya birileri bizim aklımızla alay ediyor yada bu  aydın ve sanatçı olarak isimlendirilen kişiler zannettikleri kadar aymamışlar henüz.

 

Ülkenizin güneyinde boydan boya terör koridoru oluşturuluyorken size sorulan soruya “PYD bize niye saldırsın ki biz ona saldırmadan” diyebilen bir parti başkanı düşünün, Afrin Harekatında bizim Suriye de ne işimiz var diyen...

İş başına geçer geçmez ilk işi Türkiye'nin en büyük metropolünün Kozmik Odasını, güvenlik soruşturmasından geçmemiş bir partiliye kopyalattırmak olan bir başkan düşünün. 16 milyonu kucaklayacağım diyip ilk iş olarak onlarca yıldır düzenlenen “Dini yayınlar Fuarını” güvenlik (!) gerekçesiyle iptal eden bir başkan.

Bir il başkanı düşünün ki temsil ettiği şehrin, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından ele geçirilmesini “ Zulmün başlangıcı” olarak tanımlıyor.

Düşünün bunların ne anlama geldiğini. Bu söylemlerin öylesine söylenmiş sözler olmama ihtimalini düşünün.

Ülkenin birlik ve beraberliğine, çocuklarınızın geleceğine olan size verdiği güven hissini düşünün. 

Beklenti yüksek ama seçimin sonucu ne olursa olsun “ Herşey çok güzel olacak” diyenler her halükârda kaybedecek gibi görünüyor. Ya sadece seçimi ya da  Aydınlıklarını.

 

Umalım ki “Herşey Daha Güzel Olsun”.

 

 

Bu yazı toplam 837 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU