Günün Tarihi:17 Ocak 2021

İki Elimiz Yakanızdadır20 Şubat 2020 , Perşembe


Ümit İpeksoy

Birileri bizim aklımızla alay mı ediyor yoksa biz tümden aklımızı mı kaçırdık doğrusu anlaması zor.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri karşısına çıkan en büyük problemlerle karşı karşıya kalmış ve bir çok cephede birden savaşırken, yine o “el” devreye girdi ve toplumu geriyor, ayrıştırıyor, birliğimizi bozmak için ardı ardına yumruklarını patlatıyor.

Hep yazıyor ve söylüyoruz ya “ bir an bile gaflete düşmeye hakkımızın olmadığı bıçak sırtı bir dönemden geçiyoruz” diye. İşte o bir anlık gafletimizi ve gardımızı bir an düşürmemizi bekliyorlar.

Kim mi?

Türkiye'nin ayağının tökezlemesi kime yarayacaksa onlar. Esad, ABD, Rusya, İran, İsrail ve onun tasmalı köpekleri olan Arap ülkelerinin kralları. Birde onların ülke içerisinde ki iş birlikçileri.

Bir anda ne olduğunuzu anlamadınız değil mi? İdlib saldırılarıydı, Rand Corporation raporuydu, darbeydi, orta kademe subaylardı, Siyasi ayaktı, Geziydi derken Türkiye'nin hassasiyetleriyle oynayarak bizi abandone ettiler. Hepimiz afalladık yine. Balon balığının iğnelediği denizciler gibi ters dönmüş olarak yüzeye vurmak üzereyiz.

Tehlikenin büyüklüğünü anlamakta zorlandığımız, istinasa uğradığımız ve duyarsızlaştığımız oluyor bazen.

İşte tam o anda birileri parmağını şıklatıyor ve ardı ardına yumruklar geliyor, hemde tam suratımızın ortasına.

En beklemediğimiz anda, en beklemediğimiz şeyler oluyor.

Gezi davasında tüm baş aktörler beraat etti.

Ne yani şimdi İçişleri Bakanlığı verilerine göre 58kamu binasının,68 MOBESEkamerasının ve337 işyerinintahrip edildiği,90 belediyeotobüsü, 214özel araç, 240polis aracıve 45 ambulansınkullanılamazhale getirildiği,toplamsomut zararının140 milyon lira olduğu ( alıntıdır) bu terör eylemlerini, Devlet başkanının çalışma ofisini basmak için yapılan saldırıları uzaylılar mı yaptı yani. Bugün bakkaldan ekmek çalmak için camı kırıp  içeri girseniz bakkalı tehdit edip bir tane ekmek alıp gitseniz yıllarca hapis yatarsınız.

Peki o zaman bu ne şimdi!

Bu gösterileri başlatan, sosyal medya desteği ve maddi destekler veren, gösterilerde Türk Bayrağı yakılmasından rahatsız olmayan, şiddet eylemlerine göz yuman, herşeye rağmen sokaklara daha fazla insanın inmesini isteyen, devlet ve özel mülkiyete vandalca zarar veren, devletin terör örgütü olarak tanıdığı gruplarla beraber sokakları savaş alanına çevirenlerden özür mü dileyeceğiz şimdi.

Peki ama onlar, ağaçlar kesilmesin derken, 3. Havalimanı ve 3. köprü inşaatlarının durdurulmasını da istiyordu.

Onları da özrümüzün nişanesi olarak kapatalım ozaman, yok yok yıkalım hepsini....

Sayın Davutoğlu mahkemenin sonucunu önceden tahmin (!) etmiş olacak ki “ Gezi Mağduru “ olarak şikayetini geri çekmiş.

Biz çekmiyoruz Sayın Davutoğlu. Ne gezicilerin ne de onların iplerini ellerinde tutanların ülke içinde ki işbirlikçilerinin, hiç birisinin yakasından elimizi çekmiyoruz. 

Ne bu dünyada ne de ahirette.

 

 

Bu yazı toplam 5505 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU