Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Kaymakam Vekilinin bıraktığı imaj17 Şubat 2021 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Taraklı’nın kaderi sanırım bu. Taraklı’ya atanan Kaymakam bir yıldan fazla tutulmuyor.

Asaleten Kaymakam ataması yapılıyor. Sonra başka ilçeye gönderiliyor.

2019 yılı Ekim ayında Taraklı Kaymakamlığına Abdullah Arslantürk atanmıştı.Ancak 10 ay sonra geçici görevle Erzincan İli Çayırlı Kaymakamlığına görevlendirildi.
Bu şirin ve sakin ilçeye sanki Kaymakam dayanmıyor.

Vekaleten Taraklı’ya Kaymakam görevlendirildi. Daha önce de pek çok defa Taraklı’ya vekaleten Kaymakam görevlendirmesi yapılmıştı.
Son olarak 2020 yılı Eylül ayında Özgür Kaya Amasya Hamamözü Kaymakamlığı görevinden Taraklı Kaymakamlığına vekaleten gönderildi.

Kaymakam Özgür Kaya Taraklı’da yaklaşık 4 ay görev yaptı ve geçtiğimiz günlerde Ankara’da kursa katılacak olması sebebiyle Taraklı’da görevi sona erdi.
Kaymakam Özgür Kaya görev yaptığı süre içerisinde Taraklı’da farklı bir iz bıraktı.
Covid 19 salgını ile mücadelede var gücü ile çalıştı.
Mahallelerde yiyecek ve içecek taşıyan Vefa Destek ekipleriyle beraber dolaştı. Kızılay başta olmak üzere derneklerle iş birliği içerisinde oldu. Dışarıda denetim yapan kolluk kuvvetleri ile denetimlere katıldı. Çarşıda pazarda maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında kuralları uygulatmakla dikkat çekti. Covid-19 ile mücadelede kısa sürede kamu görevlileri ile birlikte vatandaşları da mücadelenin içine dahil etti. Önceleri Kaymakam Özgür Kaya’nın tedbirleri sıkı şekilde uygulaması vatandaşları rahatsız etse de vaka sayılarının bitmesi Kaymakam Özgür Kaya’ya desteği arttırdı.

En çok dikkat çeken yanı ise Gecenin bir vaktinde “ Karşıdan biri geliyor!” derken bir anda Kaymakam Özgür Kaya yanınıza geliyor. Sizinle sohbet ediyor… Polis aracı yok, makam aracı yok, yanında kimse yok.
Başka bir dikkat çeken yanı ise, çoğu zaman günün farklı saatinde dışarıda her yaştan vatandaşların arsında görmek siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri ile yer mekan gözetmeksizin sohbet edip fikir alışverişi yapmasıydı

Şimdi duyuyorum ki Kaymakam Özgür Kaya sessizlik içerisinde yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin evini de sık sık ziyaret edermiş..
Kaymakam Özgür Kaya’nın Taraklı’dan ayrıldığını duyan yaşlılar üzülüyor.Arkasından hayır dualarını da esirgemiyorlar.... Ama biliyorlar ki devlet kendilerini yalnız bırakmaz..

Yine dikkat çeken başka bir yanı ise,Ta ki ilk günlerde sevememiş olmalarına rağmen Taraklı’da Ankara caddesinde pek çok genç ilçede 4 ay vekaleten Kaymakamlık yapan Özgür Kaya’dan övgüyle söz ediyorlar.

Oysa pandemi sonrası normalleşmede iddialı halı saha maçları oynayacaktı gençlerle beraber..
Bir ilçenin 4 aylık vekil Kaymakamı Taraklı’da böyle bir imaj bıraktı.
Yaşı henüz 34’lerda genç bir kaymakamdı.
Kim bilir bir şehre vali olur ileriki yıllarda.
Kaymakam Özgür Kaya halktan biriydi.

Taraklı Kaymakamlığına vekaleten Levent Küçük atandı ve görevine başladı. Kaymakam Levent Küçük 1989 doğumlu. Güler yüzlü ve alçak gönüllü biri.

Seyfullah Hacımüftüoğlu. Taraklı’nın ilk Kaymakamı.Aradan 34 yıl geçse de Taraklı’lılar onu unutmadı.

Taraklı’da görev yapan bütün Kaymakamlar, ilçede yaptığı hizmetleri, yardımseverliği ve mütevazılıği ile hafızalarda yer edindi.
Evet,

Yeni Kaymakamız Levent Küçük’e görevlerinde başarılar diliyorum. 

Haftaya görüşmek dileğiyle,

Hoşçakalın.

 

Bu yazı toplam 1868 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU