Günün Tarihi:17 Ocak 2021

Kendi Ülkende Mülteci Olmamak!15 Temmuz 2020 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Ne çok beklemişiz, ne çok arzulamışız. Yaşımız itibariyle, bu ülkenin bağımsız olduğu ve kendi milletine yaslanarak her türlü dış müdahaleye direndiği hiç bir siyasi dönem görmedik. Yaşımız itibariyle diyorsak sakın yanlış anlaşılmasın. Şu an bu ülke de yaşayan hiç kimse görmedi demek istiyorum.

Cumhuriyetin ilanı ile bağımsız olduk sananlar, öğretilmiş ve çarpıtılmış tarihe değil tarihin gerçek yansımalarına baksınlar. Gerçekten özgür olmanın ne demek olduğunu etraflıca düşünsünler.
Özellikle gençler düşünsünler ki Cennet mekan II. Abdülhamid Han’ı tahttan indirmek için çevrilen oyunları, onu devirdikten sonra birkaç yıl içerisinde kaybedilen milyonlarca metrekare toprağı, buna sebep olan neredeyse tamamı mason ittihat ve terakki hükümetini ve hizmet ettikleri sahiplerini bilsinler.
Bu milleti inandıkları hak dinden uzaklaştırmak, inancının temel taşlarını ortadan kaldırarak, birbirleriyle bağlarını koparmak için yapılan zulümleri anlasınlar.
Vatanına hizmet etmek isteyen kim varsa hepsini ya darağacına gönderip ya malını yağma edip, ya şirketini batırıp, ya alçakça iftiralarla hapislerde süründürenleri ve bunları yapanların kim olduğunu, kime hizmet ettiğini öğrensinler.
Eğer onlar öğrenmez ve bizler öğretemezsek vay bu ülkenin haline...
Gençlerin gerçekleri bilmesi ve dünya düzeninin nasıl kurulduğunu, kimlere hizmet ettiğini idrak etmesi çok önemli.
Adnan Menderes’in neden idam edildiğini anlayamayan, Vecihi Hürkuş’ un hikayesini dinleyip gözleri yaşarmayan, Nuri Demirağ’a yapılan zulümleri duyup yumruğunu masaya vurup “vay hainler” demeyen, Ayasofya’ nın Fatih’inin vakfiyesini okuyup tüyleri diken diken olmayan, mason bir Belediye başkanının üstadından emir almadığı sürece bu millet için kılını bile kıpırdatamayacağından bi haber olan, ezan sesinden rahatsız olanlarla, İstanbul’un fethini zulmün başlangıcı sayanlarla, DHKP-C nin sözcülerinin arkasına takılıp “ağaç meselesiyle” uğraşanlarla bu milleti daha mürefffeh bir hayata kavuşturacağını düşünen gençlerle baş başa kalırsak vay halimize.
Bu yüzden gençlere ;
. Bir gecede binlerce yıllık tarihinden koparılıp ülkenin tamamının okuma yazma bilmez cahil haline getirilmesinin bir bayram gibi kutlanmasının nasıl bir ahmaklık olduğunu,
. Lozan Barış Anlaşmasını imzalamalarına rağmen İngilizlerin hilafet kaldırılmadan neden İstanbuldaki gemilerini çekmediklerini,
. Türkçe ezan garabetini, yıllarca bu ülkenin dindar insanlarına zorla dayatarak hangi menzile ulaşmaya çalıştıklarına,
. 1960 darbecilerinin “biz 1950 seçim sonuçlarını gördüğümüzde darbe yapmaya karar vermiştik bundan sonrası hazırlık aşamasıydı” derken ne demek istediklerini,
. 12 Eylül 1980 darbecisi alçakların “kimin çocukları” olduklarını,
. 28 Şubat post modern darbesinde milyarlarca doları cebe indirenlerin kimler olduklarını ve hangi generallerin hangi şirketlere yönetici olduğunu,
.15 Temmuz hain darbe girişimini, bu ihaneti planlayan ve yönetenlerin nerede ve kimlerin korumasında olduklarını,
. Ayasofya’nın müze yapılması için çevrilen dolapları ve bunu kimlerin yaptığını,
. Bu milletin dinine, kutsal bildiği ne varsa hepsine alanen hakaret edenleri ve bunların hangi okullarda hangi müfredatla, hangi enstitülerde yetişmiş öğretmenler tarafından okutulduklarının öğretilmesi ve anlatılması şarttır.
Düşmanınızı tanımazsanız, size karşı kullandığı argümanları ve içinizden devşirdiği alçak hainleri bilmezseniz nasıl ayakta kalabilir ve kendi ülkenizde mülteci olmaktan nasıl kurtulabilirsiniz ki.
Bizler her daim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Bunu bozmak isteyenlere karşı dimdik duracağız.
Yıkılmaz bir duvar gibi...
Allah’ü Teala dan 15 Temmuz da, öncesinde ve sonrasında bu millete hizmet etmek için gözünü kırpmadan canını vermiş tüm şehitlerimize rahmet, bu şerefli makama erişmiş yakınlarına sabır diliyorum.

 

 

Bu yazı toplam 17704 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU