Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Ne ekersen onu biçersin…26 Şubat 2020 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

CHP Eski İl Başkanı Erdoğan Isır, sevdiğim güzel bir insan iyi bir dostumdur.

Reyhan Şahin yüreğinde nakış nakış CHP işli sevdalılarından değerli bir kişi.

CHP de üç adaylı bir İl Başkanlığı seçimi yapıldı.

CHP de Sakarya İl Başkanlığına Ecevit Keleş seçildi. İl Başkanı Ecevit Keleş kongrede yaptığı konuşmada “Kazandığım takdirde çalışmalarıma ilk olarak Taraklı’dan başlayacağım demişti. Öyle yaptı. İlk olarak Taraklı İlçe teşkilatını ziyaret etti. Ecevit Keleş Taraklı’da bizi de ziyaret etti.Gelişinde aracından iner inmez  “ İzzettin Abi Dıngıldak masa’da çayını içmeye geldim” diyerek o esnada sandalyeleri bile olmayan Dıngıldak masaya yanaştı. Yanında Ecevit Keleş’le yan yana gelmeye sanki mahçup halde olan Taraklı İlçe Başkanı Kadir Güneş ve Oğuzcan Curoğlu ile Azize Ceroğlu vardı. Ecevit Keleş’in yeni umutlarla buluşmak üzere yola çıktığını anlatmaya başlamasıyla Dıngıldak Masa’mızda  sohbete başladık.Bir yandan çaylarımız yudumlarken bir yandan da Ecevit Keleş CHP de iktidar olma yolunun açık olduğunu çok önemli çalışmalar gerçekleştireceklerini parti içerisinde dünü değil yarını konuşacaklarını anlattı.

Açıkça söyleyeyim ben bile seçim öncesinde CHP İl Başkanlığı ile ilgili yapılan değerlendirmelerde dost sohbetlerinde  “Ecevit Keleş seçilemez” diyenlerdenim

Kazanan Ecevit Keleş’i tebrik ediyorum

 

**  **

AK Parti’de 6 ilçede kongre tarihi kesinleşti. Bu ilçe kongrelerini tamamlanmasıyla birlikte diğer ilçe kongreleri de ileriki günlerde belirlenecek bir tarihte yapılacak.

AK Parti Taraklı İlçe Başkanlığı için İlhan Bilgi, Mustafa Özen ve Mesut Kara isimleri konuşuluyor. Mevcut İlçe başkanı; O zaten yeniden başkanlığa aday olmayacağını duyurdu. Mart ayı yada Nisan ayında yapılması planlanan AK Parti Taraklı İlçe Başkan adayının belirlenmesi çalışmalarında AK Parti kurucu İlçe Başkanı Emin Keskin eski İçe Başkanı Mehmet Pilavcı 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Tacettin Özkaraman 2 dönem İl Genel Meclis üyeliği yapan Kadir Sayın Mehmet Çam ve Fahri Kolsuz ile görüşüleceğini düşünüyorum. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’in Taraklı İlçe teşkilatı yenilenmesinde sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Şu bir gerçek ki AK Parti Taraklı yönetiminde sil baştan büyük bir değişim yaşanacağını söyleyebilirim.

 

** **

Efendim şimdi Taraklı Belediyesi’nden geçtiğimiz günlerde emekli olan Teyfik Cambazoğlu’n dan söz etmek istiyorum

Teyfik Cambazoğlu 1991 yılının 6.ayında Taraklı Belediyesine işe girdi. Ulaşım hizmetleri, zabıta birimi ve fen işlerinde 29 yıl 7 ay hizmetleri oldu.

Teyfik Cambazoğlu her dönemde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yaptı. Adeta Taraklı’nın dokusunu bilen Teyfik Cambazoğlu gece gündüz 7 en 77 ye herkese hizmet etme gayreti gösterdi. Emekli olan bu arkadaşıma, Taraklı Belediyesi’nde yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonraki hayatlarından sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

 

**  **

Güzel insanlarda var diyoruz ya...İnsanlığın ölmediğini gösteren insanlara tanık olmanın güzel bir örneğini sizlerle paylaşmak isterim.

Önceki gün Taraklı Belediyesi hoparlöründen bir anons yapılıyor “Kapalı Pazar yerinde yüzük bulunmuştur, kaybeden vatandaşın Zabıta amirliğine gelmesi ilan olur” diyor. Ve anonsu yapan görevli bu anonsu gün içerisinde tekrar tekrar yapıyor. Aradan bir müddet geçtikten sonra zabıta görevlisi arkadaşa sordum. Yüzüğün sahibi geldi mi ? diye.

Adapazarı Orhan gazi meydanında bulunan kayıp cüzdanın zabıta ekiplerince sahibine teslim edildiğini YENİGÜN Gazetesi haberlerinden okudum. Memlekette elleri öpülesi güzel kalpli insanlar var. Demek ki insanlık ölmemiş.

“Ne ekersen onu biçersin “;

Kişi karşısındakine nasıl davranırsa karşısındaki de ona o şekilde davranır. Maddi anlamda da insanlara iyilik yapan ahirette mutlaka mükafatını alır. “Ne ekersen onu biçersin “ sözünün anlamı kısaca budur.

Haftaya tekrar görüşmek üzere şen kalın esen kalın.

 

Bu yazı toplam 1314 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU