Günün Tarihi:17 Ocak 2021

NORMALLEŞME ZAMANI...15 Ekim 2020 , Perşembe


Özlem Doğan

Yok Suriye sınır meselesi, yok virüs, yok Azerbaycan, yok ekonomi, yok işsizlik, yok hukuksuzluk, yok yolsuzluk, yok eğitim, yok saçma sapan tarikât ve cemaat meseleleri, kadına şiddet, çocuğa şiddet, sapıklıklar, cehaletin patladığı çağ derken; ŞİŞTİK...!

Peki; normalleşmeyi, canlıların en doğal hakkı olan yaşama hakkını, insanca yaşam için vatandaşların ihtiyaçlarını yerine getirmesi gereken sosyal devlet anlayışını ne zaman konuşacağız...
Virüs bittikten sonra ki toplum yapısı, huzuru, ülkenin gelebileceği noktayı düşünüp bunlar için ne gibi hazırlıklar yapmamız gerektiğini ne zaman konuşacağız?
Öyle veya böyle süreçlerin hepsi elbette bitecek, asıl önemli soru ve sorun şu; geriye bize, bizden ne kalacak...
Daha önce de belirtmiştim aklı ve mantığı kullanan toplumlar ayakta kalacak. Aklı kullanan deyince sadece ticari, çıkara bağlı yatırımlar gelmesin tabii...

Yazıya biraz sert kelimelerle başlamış olabilirim fakat; şuan her esen rüzgara takılıp giden gemi misaliyiz. Günü kurtarma peşinde, net bir rotamız, amacımız yok gibi.
İşte sözünü ettiğim aklı ve mantığı kullanmak burada devreye giriyor.
Hep soruna işaret edecek değiliz ya; bir çözüm önerim var. Milletin nabzını tutmak, fikir toplamak, halkın ihtiyacına göre çözümler tasarlayabilmek için... Tabii sadece boş seçim yatırımı sözleri gibi arkası desteksiz ve gerçekleştirilmeyen tarzda değil. Gayet samimi ve halk yararına bir çözüm çalışmasından söz ediyorum. Zira karnımız seçim yalanlarıyla öylesine doydu ki, inanma duygumuz yok oldu.
Örneğin; normalleşme adına bir kamuoyu yoklaması yapılsa ve bana sorulsa, vatanına düşkün biri olarak ben ne isterdim;
-İyi bir eğitim sistemi geliştirilmesini...
-Kuvvetler ayrılığı ilkesinin tartışmasız gerçekleştirilmesini...
-Kaliteli ve ülkemin kalkınmasını sağlayacak şekilde tarım yapılmasını...
-Hayvancılığın geliştirilmesini...
-Sanayi alanında yeni fabrikalar kurulmasını...
-Bağımsız bir ülke ekonomisine sahip olabilmeyi...
-Bilim insanlarımızın yolunun açılmasını...
-Tarikâtlerin, medreselerin, cemaatlerin kapatılmasını. Bu tarz, güya dinci grupların devlet kademelerinden ve yönetiminden uzak tutulmalarını... Ayrıca, son zamanlarda tecavüz ve sapıklıklardan da bıktı halk malum...
-Güvende hissetmeyi...
Vesaire, vesaire uzar gider bu liste...
Bu benim "bence" listem...
Bu soruyu sizde sorun lütfen kendinize; Siz ne isterdiniz? Ülke olarak bizim ihtiyaçlarımız neler? Vatandaş olarak, çocuklarınızın geleceği için nasıl bir ülke görmek istiyorsunuz?
Bu sorulara vereceğiniz cevap; Geleceğiniz demek...

 

 

Bu yazı toplam 1746 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU