Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Panik değil, birlik zamanı8 Ağustos 2019 , Perşembe


Cevdet Güngör

Sakaryaspor ilimizin hemen hemen tek marka değeri. Bugün Türkiye’nin neresine giderseniz gidin futbol tutkunu olan herkeste  Sakaryaspor sempatisi vardır.

            Sakaryaspor  taraftarı  yarım asrı aşan bir süredir takımına büyük bir tutku ile bağlıdır. Sakaryaspor 3.ligde mücadele ederken dahi 30 bin kişiden oluşan  taraftar ordusu hep yanındaydı.  Olmaya da devam edecektir.

            Sakaryaspor bugün zor günler geçiriyor. Sakaryaspor  geçmişte de benzeri zor günler geçirdi. Ancak güçlükleri aşmasını bildi.

            Amatör Lige düşme tehlikesini atlatıp, eski parlak günlerine dönme yolunda 2. Lige çıktı. Son iki sezondur 1.liğin kapısından dönüyoruz.

 *** 

            Bu yıl yeni  bir yönetim ve yeni bir heyecanla şampiyonluk parolası ile yola çıkıldı. Şampiyonluk yolunda şu an için transfer yasağı ciddi bir tehlike. Takım  hazırlık maçlarında istenileni pek veremiyor. Karagümrük ile yapılan hazırlık maçında transfer yasağının kesinlikle kaldırılması ve transfer yolunun açılmasının şart olduğu  net bir şekilde görüldü.

            Böylesi sıkıntılı durumlarda en önemli olan şey paniğe kapılmamak. Birlik ve  beraberlik içinde olmaktır.

            Bu işler “Transfer yasağı kalkmasa da mevcut kadro ile şampiyon oluruz”  hayalleri ile  olmaz.  

            Bugün Sakaryaspor için  herkes elini taşın altına koymalıdır.

            Yeri gelmişken sanırım  5 yıl önceydi. Sakaryaspor yine böyle sıkıntılı bir durumdaydı. 250 bin lira bulunamazsa takımın amatör kümeye düşmesi söz konusuydu.

            Zamanın Valisi Mustafa Büyük ile şimdi yıktırılan AFA Kültür Merkezi’nde bir etkinlik nedeniyle bir araya gelmiştik. Kendisine 250 bin liranın bulunması için yardımcı olmasını söyledim.  Olumsuz bir yaklaşımdaydı. Bunun üzerine kendisine: “Sayın valim gelin Sakaryaspor’u amatör kümeye düşüren bir vali olarak anılmayın” dedim. Şöyle bir durdu. Dönüp bana baktı. Ve söz konusu 250 bin lirayı ertesi gün  Sakaryaspor sevdalısı bazı kuruluşlardan temin edilmesini sağladı.

            Evet, Sakaryaspor geçmişte benzeri zorluklar yaşadı. 50 yakın transfer dosyası çözüme kavuştu.  Ayrıca  Sakaryaspor AŞ. iflas etmekten kurtarıldı.

            Diyeceğim Sakaryaspor camiası ve Sakaryaspor tutkusu bugünde sorunları çözmeyi başaracaktır.

            Yukarıda da belirttiğim gibi gün birlik ve beraberlik zamanıdır.

Yönetime destek

            Bir kez daha vurgulamak istiyorum.  Bugün Sakaryaspor için birlik ve beraberlik günüdür. Bu konuda ilk adımı Sakaryaspor yönetimi atmalı ve yönetim birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Olmak zorundadır.

            Birlik ve beraberlik içinde bir Sakaryaspor yönetimi kendisine yardımcı olacak her olguya kucak açmalıdır. Çünkü Sakaryaspor kimsenin şahsi malı değil, tüm Sakarya’nın  bir değeridir.

            Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce   yeni yönetim göreve geldiğinden beri yardımcı olmak için çalışıyor.

            Yönetim birlik ve beraberlik içinde olduğunda  sorunun çözümü daha da kolaylaşacaktır.  Bugünlerde en azından bazı yöneticilerin tek tek açıklama yapma sevdasından vazgeçmelidirler.

            Sakaryaspor Başkanı İbrahim Nalbant  öncelikle yönetim içindeki çok sesliliğe son vermelidir.

            Bence gerisi kolay.

Sakaryaspor camiası geçmişte olduğu gibi yine bir çıkış yolu bulacaktır.

 

Bu yazı toplam 240 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU