Günün Tarihi:20 Eylül 2021

Sakarya turizm de kabuğunu kırmalı2 Temmuz 2021 , Cuma


Nuri Bahadır

İlimiz her yönüyle bakıldığında tarım, sanayi ve turizm şehridir ama şartlar bu uyumla hepsinin de olmasını zorunlu kılıyor.

Sakarya  turizm alanında da kabuğunu kırmalı ve açılmalıdır..

Kuzey Marmara Otoyolu,   Dünyaya açılan Karasu Limanı tam faaliyete geçmesi  bu gelişimde önemli faktör oldu, olacak.

***

Ve şöyle soracağız kendi kendimize;  “TURİZM DE NASIL GELİŞİRİZ? ” ilimizin tüm etkili ve yetkililerinin, kamu ve özel sektör Sivil Toplum Kuruluşları ayırımı yapmadan bu sorunun cevabının gereklerinin planlamasının ve icraatının en iyi şekilde yapılmalıdır…

***

Turizmde yatırımcıların ilimize dikkatlerini daha fazla çekebilmek gerekiyor. Sakarya’mızın  “Marka” değeri taşıyabilecek unsurunu öne çıkartarak bu marka ile çalışmalar yapmalıyız

***

Sakarya’mızın dört mevsime  yayılmış turizm potansiyeli  var…

Bu konuda,   yaylalarımız, Kuzuluk,  Taraklı kaplıcalarımız, Sapanca gölü  ve  Karadeniz sahil kıyısı Karasu, Kocaali ve Kaynarca  ilçelerimiz,  Sakarya ibaresinin olduğu her yerde daha net söylemle daha planlı, programlı ve kontrollü bu marka değerini yükseltmeliyiz.

***

Diğer yandan konaklama tesislerimizin yeterince olmadığının ve bu alandaki yatırımın verimli olacağının somut şekilde ortaya konması da önemli bir konu.

***

Tesis fakiriyiz.

Yerli ve yabancı turistleri ilimize nasıl çekeceğiz?

**

 Doğasıyla ilimiz gerçekten cennet. Bunu şimdiye kadar da lehimize kullanabilmiş değiliz. 5 yıldızlı otellerin, doğayı bozmadan konaklama tesislerinin, kongre turizminin cazibe merkezi olmaya aday ilimize uluslararası yatırımcıları çekebilmemiz gerekiyor.

***

Bu durum da  TRUZİM KALKINMADA BÜYÜK ROL OYANACAK…

***

Sakarya’mızda turizmin gelişmesi, büyümesi için Sakarya Valiliği öncülüğünde  Milletvekillerimiz, Büyükşehir,  İlçe Belediyeleri, SATSOkanaat önderleri ve ilgili kurumlar ÇALIŞTAY  düzenlemelerini öneriyorum.

Çalıştay’dan çıkacak sonuç çok önemli..   

****

Zamanım  oldukça çiftçilerimizle bir araya  araya gelirim.

Önceki gün   Beylikışla’dan Süleyman  Ceylaner,  Dernekkırı Bostanlı’dan Mustafa Özcan ve  Nihat  Yılmaz,  mısır üretiminden  konuştuk. Bu yıl mısır fiyatının 2 TL’nin üzerinde açıklanması ve mısır desteklemelerinin  devam etmesini   istiyorlar.   Tarlanın ekiminden  hasadına kadar maliyet muhasebesi  yapıldığında bu şartlarda  para kazanmaları çok zor…

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 472 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU