Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Seküler terörist Can'dır (!)15 Ocak 2020 , Çarşamba


Ümit İpeksoy

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Birleşmiş Milletler tarafından da meşru olarak Libya'nın tek, hükümeti olan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni desteklediğini açıklıyor ve bu hükümet ile antlaşmalar imzalıyor. Hem de öyle böyle değil, Sevr denen melanetin mavi sınırlarda yerle bir edildiği antlaşmalar.

Bu arada muhalefetten çıkan çok ilginç sesler var. Türkiye Cumhuriyeti Başkanını eleştirip, Türkiye'ye karşı “Cihad” ilan eden darbeci Hafter'e,  seküler (yani dinle imanla ilgisi yok) diye destek olmak lazım diyorlar.

Darbe ve darbeci seviciliği çok kalıtsal bir hastalık malesef. Hiç değişmiyor. 1960, 70, 80 darbelerinde, post modern askeri ve FETÖ 'cü darbelerde hep aynı hastalığı görüyoruz. Ateşli, aynı zamanda nöbetler halinde geliyor bu hastalık.

Bir bakıyorsunuz  darbeyle  hareketleniyor ortalığa çıkıyorlar (kendilerine fırsat doğacak, seçimle gelemedikleri iktidara darbecilerin desteğiyle gelebileceklerini zannedip ) sonra ateşleri düşüyor.

Bir bakıyorsunuz terörist PKK-PYD sınırınızı çevrelemiş sizi boğmak istiyor, buna “DUR” demek lazım diyorsunuz, bize saldırmayan teröristlere niye operasyon yapalım diye zıplıyor; sonra da        " Aslında PKK'ya teşekkür etmemiz lazım" diyorlar. 

Türkiye de darbe yapan askerler de, hain PKK-PYD terör örgütü de, darbeci Hafter de seküler ya, bunları çok seviyorlar.

Şimdi bunlar seküler olucaklar ya,  halkı da şuna inandırmaya çalışıyorlar. İslamiyet  ile tüm içtimai bağınızı koparın bak nasıl müreffeh bir ülke olcaksınız. Artık kadın cinayetleri olmayacak, dini kurumlarda istismar yapılmayacak, avrupa birliği sizi bağrına basacak!

Hadi oradan yalancı, sahtekarlar sizi.

Yüreğin yetiyorsa çıkıp söylesene, bu medeni dediğiniz hani sözde seküler olan ülkeler dünya da kadın cinayetlerinin en fazla olduğu ülkeler,

Batıda kiliselerde ve üst düzey din adamları tarafından okullarda yapılan cinsel tacizler artık çuvala sığmıyor, rezaletin ucu bucağı yok.

Üstelik bu ülkelerin başkanları, İncil'e el basarak yemin edip görevlerine başlıyor.

Sen kendi özüne, bu kadar mı kin biriktirdin arkadaş, nerden geliyor senin bu dine ( aslında söyleyemiyorlar, düşmanlık İslam dinine, yoksa bunların kiliselere, papazlara, noel kutlamalarına birşey dediği yok) karşı her platformda duruşun.

Türkiye de bir vakıfta cinsel istismar ile ilgili üzücü bir haber ortaya çıkınca ortalığı biribirine katanların, Amerikan, Fransız veya İtalyan büyükelçileriyle görüşmelerinde yada oralarda Türkiye'yi şikayet ederken verdikleri röpotrajlarında, hiç kiliseyi bu konuda kınadıklarını ve yüzlerce vakanın olduğu olayların ört pas edilmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirdiklerini göremedik...

Neden İncil'e el basarak yemin ediyorsunuz siz seküler değilmisiniz, anayasanıza el bassanıza diyenler nerede...

Avusturalya dünyanın en seküler ülkelerinden birisi, şimdi binlerce hayvanı katledecekler, sırf suyu bitiriyorlar diye.

İnanın bu medeni-seküler dedikleri ülkeler, ellerine geçen her fırsatta fakir ve özellikle müslüman ülkelerde ki insanları da işte buna benzer sudan sebeplerle öldürüyorlar sırf kursaklarında ki lokma biraz daha büyüsün diye.

Sizin Sekülerliğinizin, düşmanlığınızın, savaşınızın kime ve neye karşı olduğunu biz çok iyi biliyoruz.

Bu savaşın hiç bitmeyeceğini de biliyoruz. Ama bizde asla pes etmecek, yolumuzdan dönmeyeceğiz.

 

 

Bu yazı toplam 753 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU