Günün Tarihi:14 Temmuz 2020

Seyyfullah Hacımüftüoğlu…3 Haziran 2020 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Yıllar önce Seyfullah Hacımüftüoğlu diye bir Kaymakam görev yapmıştı Taraklı’da…

O dönem Sakarya Gazetesi’nin muhabirliğini yapıyordum bende.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu Taraklı’lıların yakından bildiği bir isim.

1987 yılında Taraklı’nın ilçe yapılmasıyla 1988 yılı Temmuz ayından itibaren Taraklı’da Kaymakamlık görevi yapan ilk isim.

Seyfullah Hacımüftüoğlu daha sonra Hakkari Şemdinli,Katamonu Doğanyurt,Şanlıurfa Ceylanpınar,Denizli Selinhisar ve Manisa Akhisar Kaymakamlıkları görevinde bulundu.Devlet Personel Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevi ve Başbakanlık müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulunan Seyfulllah Hacımüftüoğlu Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı’da yaptı.

Rize Valisi olarakda görev yapan Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu İçişleri Bakanlığı müsteşarlığı da yaptı.

2014 tarihinde ise Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’ne atandı

 

Ben burada Kaymakam Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun yaptıklarını anlatmayacağım.

Yalnız onun Taraklı’da kamu kurumlarının teşkilatlanmasında önemli işler yaptığını belirtmem gerekir.

Bugün Taraklı’da Ankara caddesi’nde meydanda Kültür evi olarak hizmet veren o dönemin Kaymakamlık binasında Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun yaşadığı güzel anılardan birini anlatacağım.

 

Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu Taraklı’yı her ziyaret edişinde sohbette bu anısını duygulanarak paylaşır.

 

Kaymakam Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun makam odasının yanındaki oda da görev yapan üç personel vardır.. Ne tesadüftür ki bu üç kişinin adı Ali’dir….

Hatta iki kişinin adı ve soyadı Ali Özen’dir…Diğer personelin adı soyadı Ali Barış’dır

 

Şöyle anlatıyordu Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu;

 

“ Makam odamızdayken personelden birini çağırmam gerekiyordu. Hizmetlimizin adı Ali, şoförümüzün adı Ali, koruma görevlimizinde adı Ali…

“-Ali Bey gelsin” dediğimde üçü birden yanıma geliyordu. Biz buna o zaman şöyle çözüm bulmuştuk. Ali 1- Ali 2 ve Ali 3 diye çağırıyordum. Öyle güzel bir çözüm olmuştu ki hiç karışıklık yaşamıyorduk.” diye hep anlatır

 

Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu herkesi isim isim tanıyan bir kaymakamdı Taraklı’da

Askerlik yaptığım İzmir’de beni ve arkadaşlarımı ziyareti unutulmaz anılarımın içerisinde yerini almıştır.

Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu Trabzon’lu olabilir. Ama o hep “Taraklı benim memleketim” diye söyler. Böyle olduğu içinde hiçbir zaman Taraklı ile irtibatını kesmemiştir. Görev yapan tüm kaymakamlarımıza gönül rahatlığı ile Taraklı’da görev yapmaları tavsiyelerinde bulunduğunu biliyoruz.

Taraflı tarafsız herkes tarafından sevilen saygı duyulan Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu  Taraklı halkının her zaman gönlündedir. Şunu da gördük ki Taraklı’nın siyasi ve bürokratik gücü yok yada vefa yok… Ama Seyfullah Hacımüftüoğlu’su var

Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu Taraklı’yı en son Sayın Vali’miz Ahmet Hamdi Nayır protokol üyeleri ile beraber bir program vesilesi ile gelmiş ve Taraklı’da sıla hasret gidermişti

O gün programda yaptığı konuşmada Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu hakkımda şu güzel sözleri ifade etmişti.

Ben Taraklı Kaymakamlık görevine başladığımda bu meydanda ilçe oluşumuzu kutlama töreni yapmıştık. İzzettin Kömürcü muhabirlik yapıyordu. Aradan 30 yıl geçti hala muhabirlik yapıyor. Muhalefet haberciydi. Taraklı için pozitif katkılar sağlayan bir haberciydi.” demişti.

Gazete muhabirliği benim için kendimi geliştirmede, güzel insanlar biriktirmede ve Taraklı’ya faydalı olabilmek adına anlamlı ve onurlu bir faaliyet olmuştur. 30 yılı aşan zamandır bu işin içerisindeyim.

Ve ben bugün mükemmel insanlardan oluşan harika bir ortamda YENİGÜN Gazetesi’n de muhabirliğe devam etmekteyim.

Hakkımda ki düşünceleri için Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum.

Allah yar ve yardımcısı olsun. Yolu açık olsun.

Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

.

 

Bu yazı toplam 1001 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU