Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

TARAKLI SİYASETİNDE SON DURUM17 Mart 2021 , Çarşamba


İzzettin Kömürcü

Öncelikle Covid-19 salgını nedeniyle geçirdiğimiz sıkıntılı günleri atlatarak bir an önce sağlıklı günlere dönmeyi temenni ediyorum

Saygıdeğer Okuyucular,

Uzun bir süredir siyaset ile ilgili yazı yazmıyordum. Sadece ve sadece olup bitenleri takip ediyordum. Son gelişen olaylardan sonra siyasi bir konuyu ele almak ve bu konularda gelişmeleri kısaca sizlerle paylaşmak istedim.

Lafı uzatmadan konuya girmek istiyorum. Türk siyasi hayatına yeni katlan Gelecek Partisi, Deva Partisi, Yeniden Refah Partisi, Türkiye Değişim Partisi ve son olarak CHP den ayrılan Muharrem İnce tarafından başlatılan Memleket Hareketi’nin de önümüzdeki günlerde partileşmesinden sonra Taraklı’da siyasette ne gibi durumlar ortaya çıkabilir. Gerek nüfus gerekse seçmen sayısı azlığı olarak değerlendirildiğinde “Taraklı’da ki siyasetten ne olur” dememek lazım. Bu köşe yazımı okurken de kimse böyle düşünmesin.

İlk olarak Gelecek Partisi’nden başlamak istiyorum. Sakarya’da İl Teşkilatı kurulması sonrasında İlçe Teşkilatları oluşturulması çalışmalarında Taraklı’da da Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı kurulması çalışmalarında Belediye MECLİS ÜYESİ üzerinde durması gözlerden kaçmamıştı. Fakat sonuç alınamadığı görülmüştü. Bugün hala Gelecek Partisi’nin Taraklı’da teşkilatlanma çalışmalarında sonuç alınamadığını görüyoruz.

Bir başka yeni kurulan parti Deva Partisi. Henüz Deva Partisi Taraklı İlçe Teşkilatı oluşturma çalışmalarına başlanmadığını düşünüyorum. Ancak Sakarya’daki, partililerin bir biri ardına Taraklı’da gerçekleştirdikleri “ÜST DÜZEY PARTİLİ” dost ziyaretleri nedeniyle Deva Partisi’nin Taraklı’da teşkilatlanmasında zorluk yaşanmayacağını tahmin ediyorum.

Yeniden Refah Partisi İl yöneticileri de Taraklı’da çalışmalarını sürdürüyor.Bu çalışmaların sessiz ve derinden gerçekleştiğini ifade etmek isterim.

Türkiye Değişim Partisi’n de Sakarya İl Teşkilatında ilçelerde teşkilatlanma süreci nasıl gidiyor bilemiyorum. Şayet Taraklı’da Türkiye Değişim Partisi teşkilatı kurulursa bende soğuk duş etkisi yapacağını söyleyebilirim.

CHP den ayrılan Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi süreci sonrasında partileşme çalışmalarının başlaması devam ediyor. Parti kurulması sonrasında Sakarya İl Teşkilatının da hemen kurulması bekleniyor. İlçelerde de teşkilatlanma çalışmalarına başlanacak. Siyasette 24 saatte çok şeyler yapılabiliyor. O yüzden Taraklı’da ne olur kestirmek zor.

Yeni kurulan ve kurulacak olan partiler hakkında Taraklı ile ilgili değerlendirmeyi kısaca yazdım.

Şimdi

Söylediğim gibi MECLİS ÜYELERİ, ÜST DÜZEY SİYASETÇİLER. Bu kısa değerlendirmelerimden sonra herkes istediğini söylesin. İstediği gibi yorum yapsın.İleriki günlerde gelişmeleri daha geniş şekilde değerlndireceğiz..

Başta da söylediğim gibi bir an önce Covid-19 salgını belasında kurtulmayı sağlıklı günlere kavuşmayı temenni ediyorum.

 

**   **

Değerli Okuyucular,

Geçen hafta köşemde “Ne Yazsam Acaba ?” başlığı altında Taraklı’ya bir şeyler kazandırabilme adına “Tarihi Top”,”Doğalgaz” ve “Taraklı Halk Pazarı” konuları hakkında düşüncelerimi ifade etmiştim. Her zaman olduğu gibi sizlerden övgü dolu sözler aldık. YENİGÜN Gazetesi olarak sizlerin duyguları, düşünceleri ve taleplerinin tercümanı olmaya devam edeceğiz. Eleştirilerinize de her zaman açık olacağız.

Haydi, şimdilik hoşçakalın. Kalın sağlıcakla.

 

 

Bu yazı toplam 2506 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU