Günün Tarihi:6 Mart 2021

ÜNİVERSİTE Mİ,YOKSA...?18 Aralık 2020 , Cuma


Özlem Doğan

İzlemeye tahammül edemediğim, ismini zikretmeyeceğim bir kanalda, SAKARYA Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun konuşmasını dehşet içinde izlemek zorunda kaldım maalesef...

Haberi gazete de okuduğumda ve video haberi izlediğimde inanmak istemedim. Her türlü fikre saygım vardır ve her zaman sonsuzdur. Fakat bu tarz bir düşünceyi fikir olarak kabul edemiyorum.

  Birincisi toplum şu soruyu sorar kendisine; E hocam, o zaman niye orada çalışıyorsun?

  Eğitim alanlarını aydınlatmak siz hocalara düşerken, niye karartıyorsunuz?

  Eğitime uzak olan toplumlarda cahiliyenin oluşturduğu hal belli. Ne kadın hakkı var ne de canlı. Bilimsiz ve üretimsiz, petrolünde yoksa yokluk içinde yok olmaya muktedir bir ülke olunur ancak.

O, "üniversiteler fuhuş evlerisir" diyerek binlerce hatta milyonlarca, günahını ve ahını aldığınız insanlar, bu ülkenin geleceği olan gençler. Öğretmenler, avukatlar, doktorlar, mühendisler, sanatçılar hepsi vatanımızın mihenk taşları. Eğitilmiş, bağımsız bilinçle düşünebilen insanlar; Köle bir toplum olmanın önündeki en büyük engel ve ülkesini de bağımsız kılabilecek olanlardır...
  Bizler daha kaliteli eğitim savaşı verirken, eğitim yuvasının bu cümlelerle karalanması hiç ama hiç hoş değil.

  Ayrıca üniversiteler sadece bulunduğu şehire katkı sağlayan yapılar değildirler. Eğittikleri öğrencilerle tüm ülkeye, tüm insanlığa katkı sağlarlar. Hele ki şu pandemi sürecinde, bilimin kıymeti daha çok ortaya çıkmış ve önem kazanmışken, tarımdan tutun, her türlü üretim alanın da, eğitimin kıymeti anlaşılmışken, ısrarla geriye atılmak istenen bu adımı anlamamız mümkün değil!!!

 

Bu yazı toplam 2319 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU