Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Vali Kaldırım ile Sakarya’nın geleceği üzerine13 Mayıs 2022 , Cuma


Cevdet Güngör

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın, ilimizde göreve başladığı 12 Haziran 2022’den bu yana yaklaşık 2 yıl geride kaldı. Bu süre içinde kendisinin Sakarya hakkındaki, daha doğrusu ilimizin geleceği konusundaki düşünceleri ile ilgili sohbet ettik.  Sakarya Valisi Kaldırım her şey den önce Sakarya’nın geleceğinin açık olduğunu düşünüyor. Bunun gerçekleşmesi içinde yazılım projelerine ağırlık veriyor. Bu alanda Teknoloji Ovası Projesini destekliyor.

ORTAK VİZYON

Vali Kaldırım, Sakarya’nın geleceği ile ilgili çalışmalarında yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşlar ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitelerimiz ile ortak bir vizyon oluşturulmasına gayret ediyor. Şu ana kadar ortak vizyon konusunda güzel gelişmelerin olduğunu da görüyoruz. Sakarya’yı tarım, turizm, sanayi, bilişim ve spor konusunda geleceğinin açık olduğunu kay deden Kaldırım, Sakarya’nın dünya şehri olması konusunda da önünün açık olduğunu vurguladı.

Sürekli dolaşıyor

Sakarya Valisi ilimizde göreve başladığından bu güne öyle koltuğa bağlı görev yapan valilerden olmadı.  Hemen her gün bir ilçede halk ile birlikte oluyor. Halktan kopmadan, hizmetlerini sürdürmeye özen gösteriyor. İlimizin sorunlarını tespit edip, çözüm bulma konusunda sürekli sadece seçilmiş ve atanmış yöneticilerimiz ile değil halk ile de iç-içe oldu. Yani bir anlamda sokağın sesini de dikkate almaya çalışan bir idareci örneği verdi.  Vermeye de devam ediyor.  Hatırlanacağı gibi Vali Kaldırım, ilimizde göreve başladığı ilk gün Taraklı İlçesini ziyaret etmişti.  Kaldırım göreve başladıktan kısa süre sonrada Uzun çarşının en eski esnaflarından ve ilimizin artık pek rastlanmayan ombudsmanlarından biri olan rahmetli Özcan Toplan’ı Uzun Çarşıdaki dükkânın da ziyaret etmişti O gün bugün ilçe ziyaretlerine devam edip halkın nabzını tutmaya özen gösteriyor. 

Vali Kaldırım, Sakarya’da her alanda olduğu gibi sağlık alanında da olumlu gelişmeler olduğunu kaydediyor.  Kaldırım, yakında hizmete girecek olan 100 yataklı acil durum hastanesi ile birlikte yapımı süren bin yataklı şehir hastanesinin de hizmete girmesi ile sağlık alanında da önemli bir eksikliğin giderileceğini vurguluyor.  Kaldırım’ın bir diğer özelliği de, sonuç odaklı hizmet anlayışı. Vali Kaldırım’ın ilimizde görev yaptığı 2 yılı kendimce özet olarak değerlendirmeye çalıştım.

Kendisinin en takdir ettiğim özelliklerinden biri Sakarya’yı yeni nesil bir anlayışla yönetme tarzıdır.  Bu alanda kendisinin ciddi çalışmaları olduğunu biliyoruz.  Kaldırım, sanayi ve turizm konularında da yeni nesil yönünde çalışmalar yapıyor. Özellikle sanayi de de yeni nesil sanayi konusun da ısrarlı.

Vali Kaldırımı projeleri ne kadar başarılı olursa, Sakarya o derece de kalkınacak demektir.

 

Bu yazı toplam 101 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU