Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Yavuz’un yerel medya ile dertleşmesi…13 Ocak 2020 , Pazartesi


Cevdet Güngör

AKP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün sabah İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Atabek, Kenan Sofuoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile  birlikte, AKP iktidarı döneminde Sakarya’ya yapılan yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi.

            Yavuz’un verdiği bilgiler ile ilgili ayrıntıları haber sayfamızda görebilirsiniz.

            Çok çok özetle Yavuz, 17 yıl içinde Sakarya’ya yerel yönetimlerini yatırımları hariç sadece kamu yatırımı olarak toplam 25 milyar TL yatırım yaptıklarını belirtti.

            ***   ***   ***   ***    ***   ***   **   *

            Yavuz, basın toplantısında resmi bir dil kullanmak yerine basın mensupları ile bir sohbet havasında konuştu. Bir anlamda dertleşti. Yaptıklarının tam olarak anlatılamadığı için özeleştiri yaptı. Bu arada zaman-zaman medya mensuplarına oldukça ölçülü bir şekilde sitem etti.

        Sağlık konusu (ara başlık)

 

Yavuz, sağlık konusuna ayrı bir önem verdiği açıklamasında 2002 yılından günümüze ilimizdeki nüfusun % 34 artmasına karşılık yatak kapasitesinin de % 156 oranında arttığını belirtti. Ancak bunun yetersiz olduğunu, özellikle yoğun bakım yatak kapasitesi konusunda sıkıntıları bildiklerini kaydetti. Bunun çözümü için bin yataklı hastanenin temelinin bu yıl içinde mutlaka atılacağını ve Kadın Doğum Hastanesini de 2021 yılı içinde hizmete gireceğini de söyledi.

Yavuz, Sakarya’nın sağlıkta ciddi başarılarının olduğuna da dikkat çekerek, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Karaciğer ve Böbrek nakli yapılan ender hastaneler arasında olduğunu belirtti. Türkiye’de ilk endoskopik kalp cerrahi ameliyatının Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldığını söyledi.

 

            Eğitim

Yavuz’un özellikle üzerinde durduğu bir diğer konu ise, eğitim ve hasarlı okullar konusuydu. Yavuz, eğitime 750 milyonluk yatırım yapıldığını belirtti. Hasarlı okullar konusunda ise bugüne kadar 7 okulun yıkılıp, yerine yenisinin yapıldığını 4 okul (biri atölye, biri salon olmak üzere) hariç tüm okullarda güçlendirme yapıldığını kaydetti.

Yavuz ayrıca son deprem yönetmeliğinin 2009 yılında yenilendiğini belirterek, üstü örtülü olarak 2009 yılından önce yapılan tüm binaların deprem yönetmeliğine uygun hale getirilmesi zorluğunu ortaya koydu.

 

  Tank Palet 

Tank Palet Fabrikası konusunda da özetle bilgi veren Yavuz, Türkiye’nin ihtiyacı olan 250 tankın yapılması konusunda ihaleye çıkıldığını, ihalede Koç firmasının  7 milyon dolarlık teklif verdiğini, BMC’nin ise 3.6 milyon dolar verdiğini belirtti. Tank Palet’in 25 yıllığına kiralayan şirketin çoğunluğunun Katarlı firmaların değil, Türk firmasında olduğunu da sözlerine ekledi.

             Sakaryaspor 

Yavuz, Sakaryaspor konusunda oldukça dertliydi. Sakaryaspor yönetiminin bugüne kadar kendileri ile diyalog kurmamasına sitem eden Yavuz; “Bu konuda söylenecek çok şey var. Kenan Sofuoğlu arkadaşımız BMC ve üst düzey yöneticiler ile devreye girip, Sakaryaspor’a yardımcı olmaya çalıştı. Ancak karşılığında yuhalandı” ifadelerini kullandı. Bu konuda Sofuoğlu’da sitem etti. Morali ve motivasyonunun bozulduğunu kaydetti.

Yavuz, Sakaryaspor konusunda her şeyin ortaya konması gerektiğini ısrarla vurguladı. Yavuz, “Bir puan ile takımlar küme düşüyor. Sakaryaspor’un 3 puanının silinmesine kimlerin neden olduğunun da ortaya konması gerekir” dedi.

Yukarıda da belirttim. Yavuz dün medya mensuplarına bilgi verirken sitem etti. Sitem ederken bilgi verdi.

 

           

 

Bu yazı toplam 222 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU