Günün Tarihi:25 Eylül 2020

Yeni başkan kim olmalı?14 Ağustos 2020 , Cuma


Cevdet Güngör

Sakaryaspor hemen hemen tüm profesyonel kulüplerde olduğu gibi zor günler geçiriyor. Bu nedenle mevcut Başkan Cumhur Genç, Olağan Kongre kararı alarak, aday olmayacağını açıkladı.  Aslında Cumhur Genç bence başarısız değildi. Ne yazık ki, Sakaryaspor’un son dönemlerdeki Play-Off fobisi yüzünden 1’inci Lige çıkamadık. Genç’in görevi bırakmasında, belki de Play-Off’ta Ankara Demirspor karşısında oynanan anlaşılmaz futbol da etkili olmuştur.

 ***

            Neyse önümüzdeki pazar günü Kongre var. Bu kongrede çoğunluk aranmaksızın seçime gidilecek.

            Şu anda Sakaryaspor Başkanlığına şartlı olarak talip olduğunu sanal alemde ilan eden Ersin Taranoğlu var. Sayın Taranoğlu, başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini alırsa aday olacağını belirtmiş.

            ***

            Bu arada Sakaryaspor kulislerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yeni ve güçlü bir yönetim oluşturacağı konuşuluyor.

            Zaten Sakaryaspor’un yeni yönetimi için başka bir alternatif de görülmüyor.

            Ekrem Yüce’nin oluşturacağı yeni yönetimin Başkanı bence yanı başında duruyor. O da şu anda Büyükşehir Belediyesi’nde görevli olan ve daha önce Sakaryaspor’a şaibesiz bir şekilde başkanlık yapan Cevat Ekşi.

Ekşi’nin pek niyeti olmadığı söyleniyor. O zaman Halit Evin var. Neticede kimse merak etmesin Sakaryaspor sahipsiz kalmaz.

           

***

            Büyükşehir destekli oluşacak yeni yönetime üstadımız Zeki Aydıntepe’nin son günlerde sık sık belirttiği gibi, gönlünde Sakaryaspor sevdası olan herkes destek vermelidir. Bu arada ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ve Belediyeler ile bazı kuruluşlar Sakaryaspor’a ciddi katkılarda bulundular. Bu dönemde bulunmaya devam etmelidirler.

            Bu sayede şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurulmalıdır. Kafamızdan ‘Şampiyonluk olmazsa Play-Off’ düşüncesini atmalıyız. Çünkü Play-Off’tan olmuyor, olmuyorrr!

                                                 Ligi tanıyan teknik direktör 

            Sakaryaspor’un yeni yönetimi hiç vakit kaybetmeden içinde bulunduğumuz ligi iyi tanıyan bir teknik direktör ile anlaşmalıdır. Hemen ardından da şampiyonluğa ulaşacak bir kadro oluşturulmalıdır.

            Tabi yazarken kolay ancak Sakaryaspor’un sil baştan şampiyonluğa oluşacak bir kadro kurması öyle pek kolay bir iş değil. Dış transfer ile birlikte şu anda boşlukta olan mevcut futbolcularla da görüşülüp bir yol haritası çizilmelidir.

            ***  

            Kazançlarını bu şehirde sağlayanların, bu yolda Sakaryaspor’un oluşacak yeni yönetimine destek olmaları gerekir. Çünkü bu şehrin en önemli markalarından biri Sakaryaspor’dur. Bilindiği gibi Sakaryaspor zamanında Türkiye Kupasını kazanarak ülkemizi Avrupa’da temsil etmiş, Süper Lig’de (O zamanlar 1’inci Lig) 3 büyüklerin korkulu rüyası olmuş bir takımdır.

            Bu şehir, Sakaryaspor’un yeniden o parlak günlerine dönmesi için kenetlenmelidir. Şehir kenetlendiğinde başarı zaten kendiliğinden gelecektir.

 

                        Akkuş bombası 

            Bu yazıyı noktaladığım sırada Uğur Akkuş bir açıklama yaparak Sakaryaspor’a talip olduğunu belirtti. Akkuş, bir zamanların ünlü mankeni Ebru Şallı’nın kocası ve Kuveytli ortakları ile iş yapan bir iş insanı.

            Kendisi Sakaryaspor’un A.Ş.’deki % 49 hissesini satın alıp tüm borçlarını üstlenmek istediğini de belirtiyor.

            Şöyle bakınca insanın “Bundan iyisi Şam’da kayısı” diyesi geliyor ancak bunu derken bazı acabalar da aklımızı kurcalıyor.

            Örneğin Akkuş’un madem böyle bir niyeti vardı neden son dakikayı bekledi? İşin içinde bir oldu  bitti olabilir mi?

            Akkuş, açıklamasında Sakarya’ya yatırım yapacağını ayrıca yatırım yapmak isteyenleri de Sakarya’ya getireceğini belirtiyor.

            Bu yatırımlar nedir? Daha doğrusu hangi alandadır?

            Malumunuz başımızdan bir çimento fabrikası meselesi geçti. Kimya sanayi dalında çevre ile sıkıntılı alanlarda  yatırım yapmak isteyenler nedense Sakarya’yı tercih ediyorlar da ondan sordum.

            Sakaryaspor’un kongre tarihi çok önceden belliydi.

            Neden son dakika?

***

            Yönetime son dakika talip olma hamlesi, bana geçmişte benzer bir olayı hatırlattı. Yine Sakaryaspor’a talip olma adına Hakan Şükür ile bir arkadaşı zamanın Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na gidip Sakaryaspor destek adına ilimize bir çimento fabrikası kurulması için yardım istemişlerdi.

            Tabi Zeki Toçoğlu’ndan hak ettikleri cevabı almışlardı.

            Akkuş bombasını da yine bahsettiğim çimento fabrikası olayında yer alan bir isim destekliyor. Bu arada Akkuş’un şu anda Sakaryaspor yönetimini kontrol eden Dernek hisseleri yerine neden Anonim Şirketin hisselerini istiyor. Acaba Sakarya’da yapacakları yatırımları Sakaryaspor A.Ş.  üzerinden mi gerçekleşecek?

 

Bu yazı toplam 224 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU