Günün Tarihi:26 Ocak 2022

Yeni yılda tarım önceliğimiz olsun14 Ocak 2022 , Cuma


Nuri Bahadır

Belediye Başkanlarımız,  ilçelerinde nüfus yoğunluğundan yeni imar planlamalarında tarım alanlarınla yerleşim, sanayi yapılmaması için mücadele vermelidirler.

Ülkemizin en verimli topraklarında yaşıyoruz.  

Tarım alanlarımız imara yeni yerleşim alanlarına açılmaması ve gelecek nesillere bırakmak için ne yapabiliriz?

 Sorusu hep aklınızda  olmalıdır….

***

İlimiz de tarım alanlarının korunması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi, modern tarım tekniklerinin uygulanması, özellikle iyi tarım, organik tarım uygulamalarına önem verilmesi,  tarım yapan üreticilerimiz,  çiftçilerimiz in en çok verimi ve geliri elde edebilecek bir yaklaşımı hep beraber sergilememiz gerekmektedir.

***

Tarımla ilgili köşe yazdığımda hep belirtirim; Büyükşehir Belediye Başkanı   Ekrem  Yüce’nin   Ziraat Mühendisi olması   Adapazarı’mız için  büyük   şans,   geçtiğimiz günlerde  Başkan  Yüce, Tarım  İl Müdürü  Ulvi Özerdem ile  meraların ıslahı  konusunda  protokol imzaladı. Damızlık Manda yetiştiriciliği tesisi kurdu, ilimizde tarımın devamı ve sürekliliği için güzel projeler.  Tarım projelerine hepimiz destek verelim.

 ****

 Ayrıca, Tarıma Dayalı İhtisas  Sanayi Bölgesi kurulmalı en kısa zaman  faaliyete geçmelidir..

Tarıma dayalı sanayilerin ilimizde olması,  tarım ürünlerini en iyi şekilde değerlendirmek suretiyle üreticinin ürününe yeni pazarlar  bularak gelirini artıracağını   düşünüyorum…

***

İlimiz; Tarım kenti  olduğu gibi,  Sanayii ve  Turizm  kentidir.

Milletvekillerimiz,  siyası il  başkanlarımız, belediye başkanlarımız   SATSO, Ticaret  Borsası, Ziraat Odaları,  ilimizde tarımı   nasıl geliştiririz,  nasıl büyütürüz, tarım alanları korumamız, tarımsal üretimde ilimiz daha iyi yerlere gelmesi ve     gelecek nesillere yeşil, sağlıklı, daha yaşanabilir bir Sakarya bırakmak için çalışmalı. Kısaca şehrimiz için yeni yılda  önceliğimiz tarım olmalı…

 

 

 

Bu yazı toplam 327 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU