Günün Tarihi:6 Aralık 2021

YENİGÜN 16 sayfa!2 Ocak 2017 , Pazartesi


Müjdat Çetin

Sakarya’nın ‘En iyi gazetesi’ olmak elbette kolay değil. Ama biz bunu yıllardan beri sizlerin de desteğiyle adeta bir gelenek haline getirdik. Adeta kendi kendimizle yarışır hale geldik.

Sizden aldığımız güçle YENİGÜN olarak hep birlikte yolumuza devam ederken, yenilenmemizi de sürdürüyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi, 2017 yılına adım atarken yine yeni atılımlar yaptık.

Gazetemiz dün 20 sayfa olarak yayınlandı. Haliyle yeni yıl kutlama ilanları fazla olunca sayfa sayımızı arttırdık. Ama 2017 yılı itibariyle sayfa sayımızı 16’ya çıkardığımızı bilmenizi istiyorum.

Bundan sonra YENİGÜN haberleriyle dopdolu, baskısıyla pırıl pırıl bir şekilde 16 sayfa olarak sizlere ulaşacak. Önümüzdeki günlerde sizlere yine sürprizlerimiz olacak. Yani bir anlamda yine kendi kendimizle yarışmaya devam edeceğiz.

Aslında bunların hepsi güzel şehrimiz Sakarya’ya ve sizlere yakışır bir gazete sunma adına yapılan güzel çalışmalar. Son yıllarda adeta bir çılgınlık halini alan internet haberciliği ve sosyal medyaya karşın biz dimdik ayakta yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz.

16 sayfalık gazete sunmanın yanında, www.sakaryayenigun.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz internet sayfamız da, bundan sonra çok daha hızlı habercilikle karşınızda olacak. Artık Sakarya’da tüm olan-bitenden bugünden sonra gazetenin yanında internet sayfamızdan da anında haberdar olabileceksiniz. Sadece fotoğraflı değil, görüntülü habercilikle de karşınızda olacağız.

YENİGÜN, yıllardır Sakarya’nın en çok satılan, en çok okunan gazetesi konumuna kolay gelmedi. Ama her geçen gün rakiplerimizle arayı açarak, kendisiyle rekabet eder duruma gelmesinde şüphesiz en büyük pay sahipleri gazetemizin kurucusu merhum Necdet Güngörsün’ün ardından, bayrağı alıp daha da yukarılara taşınması için önümüzü açan ve desteğini esirgemeyen Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Balcı, Genel Müdürümüz Nazan Güngörsün ve diğer tüm ortaklardır. Bu vesileyle hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Gazetecilik, hele hele ki yerel gazetecilik her anlamda zordur. Bu zorluğu biz YENİGÜN Ailesi olarak yazı işleri müdüründen muhabirine, spor servisinden yazarına, gazetemizin ve matbaamızın her çalışanının büyük emekleriyle aşıyoruz.

Gazetemizin ilk sayısını yayınladığımız 14 Şubat 2000 tarihinin üzerinden 17 yıl geçti. 1,5 ay sonra 18. kuruluş yıldönümümüzü kutlayacağız. Bu sürede gazetemizin çok daha iyi olması için çaba harcadık.

Yeni yıl ile birlikte bu çabanın bir artısı olarak 16 sayfalık gazeteyi daha bir keyifle okuyacağınız gibi, internet sitemizde de haberciliğin son aşamasını an be an izleyeceksiniz… 2017 yılı, YENİGÜN çalışanları açısından yine kendi kendileriyle yarış içinde geçecek bir yıl olacak.

Bugüne kadar benimle birlikte tüm emeklerini gazetenin çok daha iyi olması için harcayan Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç’e, Görsel Yönetmenimiz yılların Şefi Fethi Özer’e, Spor Müdürümüz Ali Fikri Aşık’a, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Emin Can’a, her gün okurlarına yazılarını sunan Cevdet Güngör ve Abdullah Çelik’e, Yazı İşlerimiz’in dinamosu Seda Kılıç’a, Akın Erden’e, Sakaryaspor ve spor denince akla gelen Abdullah Can’a, ‘Aman yanlış olmasın’ diyerek koşuşturan Rabiye Bakas’a, sayfaların güzelliği için uğraş veren Tuğba Demirtaş’a, yaşına rağmen gençlere taş çıkarırcasına gittiği her yerden haberiyle dönen Ali Alemdar’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yine yıllardır reklamlarıyla güç veren Gülhan Yılmaz’a, her geleni güler yüzü ile karşılayıp tüm iletişimi sağlayan Kader Balkılıç’a, hesabı-kitabı tutan Hacer Köseoğlu’na, aramıza katılarak gücümüzü arttıran Enes Yaşar, Kadir Kırdar, Gülşah Silo’ya “İyi ki varsınız” diyorum.

Bu arada bir kaç gün içinde yeni isimler de aramızda olacak.  Yazılarıyla bize katkı sağlayan Murat Kaba, Seyfi Yücel, İlhan Düzgün ve Fatma Fidan’a teşekkür ediyorum.

Asıl işin en önemli tarafına gelelim.  YENİGÜN’ün ilçelerdeki sesi olan, yıllardır bizimle aynı gemide yer alan Akyazı’nın güçlü ismi Salim Özyılmaz’a, Hendek’te adım atmadık yer bırakmayan Hasan Öztürk’e, Karasu ve Kocaali’nin sesini duyuran Ahmet Şen’e, Ferizli ve Söğütlü’nün yanı sıra yurdun değil dünyadan haber akışı sağlayan Erol Ulu’ya, Taraklı’nın tepesinde kuş uçsa YENİGÜN’ü bilgilendiren İzzettin Kömürcü’ye, Geyve’nin sesi olan Erdinç Tuna’ya, sadece Kaynarca’da değil sosyal medyada olan-biteni aktaran Murat Hazer’e, Karapürçek’in habercisi Emin Hıraç’a, duyduklarını ve gördüklerini anında bize ileten gönülden bağlı dostlarıma minnetlerimi sunuyorum.

Gazete olur da matbaa olmaz mı? Her gün elinize aldığınız gazetemizin en iyi şekilde basılmasını sağlayan matbaadan sorumlu İbrahim Gülses başta olmak üzere, ustalarımız Barış Aşık, Hayrettin Kahraman, Sedat……, Murat……. ve yeni aralarına katılan Ali ….. bundan sonra çok daha güzel gazete için mücadelelerini sürdürecekler.

“Neden 16 sayfa?” sorusuna gelince, artık Basın İlan Kurumu da (BİK)  yerel gazetelerin daha kaliteli hale gelmesi için uzun yıllar sonra kanun değişikliğine giderek yeni düzenleme yaptı. Bu düzenleme kapsamında kendisini geliştiren, sayfa sayısını arttıran, okuruna karşı sorumluluk üstlenen, satışı fazla olan gazetelerin kategorileri de değişti.

Haliyle sizlerin sayesinde Sakarya’nın en iyi gazetesi olan YENİGÜN de, bu değişimde kendine yakışanı yaparak yoluna 16 sayfa olarak devam etme kararı aldı. Dediğim gibi kervan yolda düzülür misali, biz de önümüzdeki günlerde dopdolu içeriklerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile bizleri sizlere ulaştıran YAYSAT çalışanları ile sevgili bayilerimize ve bize her zaman ilan ve reklamları ile katkı sağlayan kurum, kuruluş ve dostlarımızın yanında, bize en büyük katkıyı veren siz değerli okurlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu yazı toplam 2308 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.


 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU