Günün Tarihi:23 Ocak 2020

YENMEYİ NE ZAMAN ÖĞRENEEĞİZ?16 Ekim 2019 , Çarşamba


Salim Özyılmaz

Lige çok çok kötü başladık. Birde buna taraftar cezası eklenince işler her tarafta ters gitmeye başladı.  Geçen hafta Çarşamba günü ite kaka Sivas Belediyeye yendiğimizde içimi bir huzur kaplamıştı. Zorlandık ama yenmeyi başardık demiştim. Ben şahsen aldığımız o galibiyeti iyiye doğru gidecek olan bir başlangıç olarak değerlendirmiştim. Ama yanıldığımı Pazar günkü maçta aldığımız farklı yenilgi sonrasında ne huzurum kaldı ne de umudum.

Bandırma da bizim gibi lige kötü başlayanlardan. Ama onlar hemen toparlandılar ve bugün grupta üçüncü sıradalar. Biz ise alt sıralara attığımız demirden bir türlü kendimizi kurtarıp üst sıralara tırmanamıyoruz. Hal böyle olunca da bütün Sakarya sevdalıların dillerinde şu anda “ Biz ne zaman yenmeyi öğreneceğiz ve biz ne zaman yukarılara tırmanacağız. Bu yılımızda mı boşa geçecek. ” sözleri dolanıp duruyor.

Sakaryaspor sevdalıların bu konuda haksız olmadıklarının altını kalın çizgilerle çizmek isterim.  Onlar bağırlarına bastıkları takımımız için neler yapmadılar ki. Saymaya kalksam bırakın bana ayrılan yeri gazetemin tamamına sığmaz.

Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Bu gidişattan kurtulmamız şart hale gelmiştir. Bu görevde kuşkusuz yönetimindir. Yönetim ne yapacaksa hiç zaman geçirmeden yapmalıdır. Eğer zaman geçer aradaki fark daha da artarsa Sakaryaspor’un çöküşünü kimse durduramaz. Onun için bugün yetkiyi elinde bulunduranlar Sakaryasporumuzu düşürdükleri anlamsız derin kuyudan gün yüzüne çıkarmak zorunda olduklarını da hiçbir zaman unutmamalıdırlar.

Bir takımın rakibini yenebilmesi için o takım oyuncuları sahada varını yoğunu ortaya koyması lazımdır. Birinin eksiğini diğerinin gidermesi elde edilecek olan başarının temel taşlarından sadece birisidir. Peki bizim takımda böyle bir durumu gören var mı diye sizlere sorsam vereceğiniz cevap kocaman bir HAYIR olur.

Gerçekten bizim takımın oyuncuları futbol oynama yerine kendilerini eğlendirme amaçlı olarak sahaya çıkıyorlar. İşte beni de derinden üzen bu. Sahaya çıkarsın. Adam gibi futbolunu oynarsın. Bütün hünerlerini ortaya koyarsın. Ama rakibin senden kat ve kat güçlüdür ve bütün iyi niyetine rağmen senin gücün yetmez de yenilirsen o zaman size tamam kardeşim siz görevinizi yaptınız ama gücünüz yetmedi derim.

Bugüne kadar izlediğim hiçbir maçta bizim takımın futbol oynağını göremedim. İzlediğim bütün maçlarda inanın eziyet çektim. Maç bir an evvel bitse de evime gitsem dediğim çok zaman olmuştur. Aynı şekilde benim gibi düşünenlerin sayılarının da az olmadığını belirtmek isterim.

Bildiğiniz gibi 4 seyircisiz maç oynama cezamız tamamlandı. Bu hafta oynayacağımız Etimesgut maçı seyircimizin de izleyeceği bir maç olacak. Bu maçın farklı olacağını düşünüyorum. Oyuncularımız seyircisiz oynanan maçlardaki rahatlığı bu maçta ve sonraki maçlarda gösteremez diye düşünüyorum. O baskı belki onları strese sokar ama sahada yürümelerine engel teşkil eder. Herkes üzerinde taşıdığı formanın hakkını verebilmek için çok koşacak ve formasını adam gibi terletecektir. Aksi takdirde taraftarın hışmına uğrayabilirler.

Neşteri vurmak için daha fazla beklememek ve başarının yakalanabilmesi için yapılması gereken ne ise o hemen yapılmalıdır. Bu konuda asla geç kalmamalıyız. Kalırsak kocaman bir8 sezonu boşa geçirmek zorunda kalırız ki, bu vebalin altından hiç kimse kalkamaz. Onun için diyorum ki yol yakınken neşteri vuralım. Artık yenilme yerine yenmeyi öğrenelim ve bundan sonraki maçlarımızı kazanalım ki toplayacağımız puanlar bizi hedefe götürsün.

Bu yazı toplam 174 defa okundu.
UYARI: Sitemizde yayınlanan yazarlara ait yazılar, yazarların görüşüdür ve yazarları sorumludur. SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir ve SAKARYA YENİGÜN GAZETESİ sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU