Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Okullar açıldı trafik rezaleti ortaya çıktı10 Eylül 2019 , Salı

Okulların açılmasıyla dün sabah çocuklarıyla birlikte yollara düşen anne ve babalar şehrin bir çok bölgesinde trafiğin kitlenmesine yol açtılar.

Şehirde akıllı kavşak diye bilinen kavşaklarda ise tam anlamıyla bir rezalet vardı…  Geçiş önceliğinden çok vagon gibi birbirinden ayrılmayan saygısız araç sürücülerinin trafiği kilitlediği kavşaklarda tam bir rezalet yaşandı.

Vatandaşın plakasına arkadan ceza göndermeyi marifet sayan Trafik ekiplerini de nedense dün sabah bir çok kavşakta göremedik.

Her halde onlarda her ana baba gibi çocuklarını okula götürdüler ki ortada yoktular…

Özellikle Yenikent’ten şehre gelişte ve Yenikent’e gidişte Yazlık kavşağı yine tam bir rezalet içindeydi…

Trafik kilitlenirken, burada görev yapan ekiplerde birbirine saygı göstermeyen araç sürücülerinin gazabı ile uzun süre buradaki trafiği açamadılar. Yenikent’ten şehre gelişteki trafik aqua parka tamamen tıkanırken, birçok kişi Karakamış ve Yazlık üzerinden şehre ulaşmak için yolunu değiştirdi.

Serdivan yönünden, Yazlık yönünden, şehir merkezinden ve Çevreyolundan gelen güzergahlardada kuyruklar azımsanmayacak kadar fazlaydı.

Yani anlayacağınız dün Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’de, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’da  Yazlık Kavşağı başta olmak üzere şehirdeki tüm tıkalı yollarda sınıfta kaldılar.

Neden mi? Nedeni gayet basit…

Okulların açıldığı her hafta yollarda trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Şehrin Yenikent ve Serdivan bölgesinde okullar bir hayli fazla. Hal böyle olunca servislerdi özel araçlardı derken, bir de işe gidip gelenler eklenince ortaya tam bir trafik işkencesi çıkıyor.

Sakarya gibi bir yerde bir dakikada geçebileceğiniz yolda 20-25 dakikadan fazla bekliyorsanız kimse kusura bakmasın trafik sıkışıklığı var demektir.

Önceki yıllarda Yenikent yolunda önlem alan trafik ekipleri Yazlık Kavşağı’nı rahatlatma adına şehre gidecekleri Karakamış, Serdivan’a gidecekleri yazlık üzerinden yönlendiriyordu… Ama dün sabah nedense böyle bir çalışma göremedik. Sanki okulların açılacağı belirsizdi de, dün sabah herkes yollara düşmüş gibi durum vardı.

Yani görevliler işi oluruna bırakmış,İş oluruna kalınca olan vatandaşa oldu… Yazlık kavşağı kadar Donatım’da tren yolu geçitleri de sıkıntılıydı. Neyse dün dün de kaldı, bakalım bugün ve yarın durum nasıl olacak onu da hep birlikte göreceğiz…

 

Bu yazı toplam 101 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU