Günün Tarihi:17 Eylül 2021

Olacak gibi!


TCDD Genel Müdürlüğü, TÜVASAŞ için yeni yer tahsis edilmesi amacıyla, Sakarya Valiliği’ne resmi yazı yazdı. Valilik bu yazı üzerine harekete geçti.

 

Kapasite

TCDD Genel Müdürlüğü TÜVASAŞ’ın kapasitesini genişleteceği için, bulunduğu alanın yetersiz kalacağı ve bunun için de fabrikaya daha uygun bir yer tahsis edilmesini istedi.

Demiryolu

TÜVASAŞ ile birlikte, Eurotem’in de taşınacağı yeni yerin demiryolu güzergahında bir yer olması şartı da var. Bu durumda, Hyundai- Eurotem ve TÜVASAŞ’ın taşınması için daha önce görüş birliğine varılan Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’nin tahsis edilmesi bekleniyor.

Ferizli

Bilindiği gibi, yapımı süren Adapazarı-Karasu Demiryolu Ferizli Organize Sanayi Bölgesi’nin yanından geçiyor. Bu nedenle de, TÜVASAŞ’ın taşınması için bu arazi uygun görülmüştü. Böylece TÜVASAŞ’ın taşınması konusunda ilk adım atılmış oldu.

Adapazarı merkezinde TÜVASAŞ ile Eurotem’in bulunduğu 350 dönümlük arazi fabrikanın Ferizli’ye taşınmasının ardından yeşil alan olarak kullanılmak üzere yerel yönetimlere bırakılacak.

30 Mayıs 2012 , Çarşamba Bu haber toplam 1408 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU