Günün Tarihi:3 Nisan 2020

SAÜ’nün girişi değişti26 Aralık 2019 , Perşembe

Sakarya Üniversitesi yönetimi yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle kaynak bulma adına yaptığı çalışmalar bir yenisini daha ekledi.

Daha öncede üniversitenin girişinde uygulanan barkod sistemi uygulanmaya alındı. Her ne kadar üniversite ile ilgisi olmayan araçların kampüse girişinin önlenmesine yönelik böyle bir karar alındığı belirtilse de girme hakkı bulunan araçlardan da önemli miktarda gelin elde edildiği belirtiliyor.

Ancak, bu arada güvenlik görevlilerinin iş nedeniyle kapıya kadar gelen araçları işgüzarlık yaparak geriye çevirdiği yönünde de şikayetler gelmeye başladı.

Güzel bir uygulama yapmak isterken, işgüzarlık yapanlar tarafından yaşanan bu sıkıntının üniversite yönetimi tarafından kısa sürede giderileceğini umuyoruz.

Bu arada Sakarya Üniversitesi’nin kampüs nedeniyle aldığı kararlar acaba burada hizmet veren Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni  (SUBÜ) bağlıyor mu?

Şimdilik tek kampüste çifte üniversite olarak hizmet verilmesi nedeniyle geneli ilgilendiren kararlarda iki üniversitenin ortak karar alması çok daha iyi olmaz mı? Çünkü biz şehrimizin iki güzide üniversitesinin el birliği ile gelişip kendilerinden akademik olarak ta söz ettirmelerini bekliyoruz…

Bu yazı toplam 106 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU