Günün Tarihi:18 Ekim 2021


Şehit Babası Yarar’ı duygulandıran kargo24 Eylül 2021 , Cuma

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit-Dul-Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Onursal Başkanı şehit babası Salim Yarar memleketi Artvin’den gelen kargo ile birlikte duygulu anlar yaşadı.

Yarar’ın duygulanmasına yol açan kargonun hikayesi ise oldukça ilginç… Artvin Şavşat’ta Atatürk Okulu Müdürlüğü yapan ve şu anda Gazi Okulu’nda Türkçe Öğretmeni olan İbrahim Bülbül Şavşat’taki 15 bin metrekare araziyi 2015 yılındaki Vali Kemal Cirit ve 2017 yılındaki Vali Ömer Doğanay’ın da katıldığı törenlerle meyve bahçesine döndürdü. Bahçeye de Salim Yarar’ın şehit oğlu Şehit Fatih Kemal Yarar Meyve Bahçesi adı verildi… Aradan geçen süre içinde meyve ağaçları büyüdü ve meyve vermeye başladı.  İşte şimdi o meyveleri toplayan Eğitimci İbrahim Bülbül, o meyveleri her bir şehit ailesine kargo ile gönderiyor…

İşte bu kargolardan birini alan ve oğlunun adını taşıyan meyve bahçesinden toplanan meyveleri gören Yarar, duygulu anlar yaşadı. Böylesine vatansever öğretmenlerle gurur duyulması gerektiğini belirten Yarar, “Hemşerim ile bir şehit babası olarak gururlandım, onurlandım. Allah razı olsun” dedi.

Bu yazı toplam 97 defa okundu.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU